SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman ve futbolculardan Gökhan Gönül, Marsilya karşılaşması öncesinde açıklamalarda bulundu.

Kocaman, Fransa’ya kazanmaktan başka hiçbir amaçla gelmediklerini belirterek zor deplasmandan galibiyetle ayrılmak istediklerini belirtti. Ayrıca Kocaman haftaiçinde yaşanan Caner’in kırmızı kartı ve yaşanan olaylarla ilgili de ilk kez konuştu.

Kocaman açıklamalarının Marsilya maçının önüne geçmesini istemediğini belirterek Caner’in bahsi geçen kelimeyi sarfetmediğini öğrendikten sonra şaşkınlığının iki katına çıktığını belirtti.

İŞTE KOCAMAN’IN AÇIKLAMALARI

“Eskişehir’de büyük tepkiler oldu malum konuyla ilgili. Zaman zaman itirazlarınızı devam ettirmeniz gerekiyor, haklıysanız. Kural dışı bir şey yapıldıysa ceza çekilir. Her ne kadar orada itirazda söylenen şeyler doğru da olsa bunu kabul etmeliyiz. Bu olayların çıkış nedeni de ilgili kişiler tarafından da değerlendirilecektir. Bundan eminim.”

Kocaman, sahaya girerek hakem Fırat Aydınus ile konuşması ile ilgili konuya da açıklık getirerek, “Ben orada o tepkiyi koyarken oyuncunun atıldığı gerekçe benim için sıkıntı yarattı. ‘Lan’ kelimesi hakaret kelimesi küfür olarak kabul edilen birşey değil. Kabul etmiyorum, doğru değil. Kaba bir kelime. Bu sözcükten dolayı bir futbolcu atılamaz. Benim oradaki refleksimin nedeni buydu. Ancak olayın ikinci kısmı var. Bunu daha sonradan öğrendik. Oyuncu böyle bir şey söylememiş. Bu sözcük yüzünden hiçbir oyuncunun atılmaması gerekir. Olayın atlanan kısmı da burası. Doktorlar, hakemler, öğretmenler kutsal meslekler yapıyorlar. Hakemleri de bunun içine katmalıyız bence. Futbol ölüm sınırında oynanan bir oyun. Açıkçası ben bilmiyordum Caner’in böyle bir kelime etmediğini. Bunu da sonradan öğrendim. Bu da bizi etkiledi açıkçası.” şeklinde konuştu.

Fırat Aydınus’un hakemliği bırakmasının istenmesi ile ilgili ise Kocaman, “Önyargının oluşturduğu bir yanlışlık var. Onu isteyecek taraf biz değiliz. Bardağı taşıran bir hareket olarak değerlendirdik. Dediğim gibi bunları maçtan sonra konuşuruz.” dedi.

GÖKHAN GÖNÜL: “MARSİLYA’YI YENERSEK GRUPTAN ÇIKMAYI GARANTİLERİZ”

Kocaman ile birlikte basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Gökhan Gönül, şu ana kadar her şey istedikleri gibi gittiğini söyledi.

Gönül açıklamasına şöyle devam etti: “Biz hiçbir şekilde puan hesabı yapmadık. Sadece bu gruptan nasıl çıkarız diye hesap yaptık. Marsilya’yı yenersek gruptan çıkmayı garantileriz, bunu konuştuk hep. Gruptan çıkmak için de var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

Yayınlanma Tarihi:21:19,