SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor'da kadro dışı kalan Ozan İpek'e karşılık Escude ile 1 milyon euro öneren Beşiktaş, İsmail'in sezonu kapatmasıyla doğan solbek ihtiyacını da İBB'den Gökhan Süzen ile karşılayacak.

Siyah-beyazlıların ilgilendiği isimlerin başında gelen Ozan İpek için yönetim gizli bir operasyon yürütüyor. Kara Kartal'ın, Bursaspor'da kadro dışı kalan yıldız oyuncuya karşılık Escude ile 1 milyon euro teklif edeceği öğrenildi. Özellikle Ferhat Kiraz'ın müthiş formu sonrası affedilme olasılığı ortadan kalkan Ozan'ın devre arasında satılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Yeşil-beyazlıların yedek stoper ihtiyacını Beşiktaş'ta forma şansı bulamayan Fransız savunmacıyla karşılama fikrine sıcak baktıkları bildirildi. İsmail Köybaşı'nın şok bir şekilde sezonu kapatmasıyla bu bölgeye de oyuncu arayan siyah-beyazlı yönetim gözünü tekrar Gökhan Süzen'e dikti. Beşiktaş'ın sezon başında Emre Özkan'ın takımdan ayrılmamak istemesi üzerine son anda gerçekleşmeyen Gökhan transferini bu kez ocak ayında mutlu sona bağlamak istedikleri kaydedildi.

WEBO İLE BİRLİKTE ALINACAK

Bu arada yönetim yabancı forvet konusunda da boş durmuyor. İstanbul Büyükşehir Belediye'den Gökhan'ın yanısıra Pierre Webo'ya da talip olan siyah-beyazlıların iki futbolcu için 3 milyon euro artı Burak Kaplan ile Tanju Kayhan'ı teklif etmeye hazırlandıkları ifade edildi. Paris Saint Germain forması giyen Nene de hücuma yapılacak takviye için alternatifler arasında. Ancak Brezilyalı forvetin yüksek maliyeti Beşiktaş Yönetimi'ni bu konuda temkinli olmaya itiyor.

Safacan Konuksever