SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fener’den PFDK’ya tepki

Aykut Kocaman ve Caner’in PFDK’ya sevk edilmesi üzerine Fenerbahçeli yöneticiler, “Fatih Terim’i gönderemediler, Aykut Kocaman’ı gönderiyorlar” dediler

Güncellenme: 14:07, 21/11/2012
Fener’den PFDK’ya tepki

Eskişehirspor-Fenerbahçe maçı geride kaldı ama yaşanan olaylar, alınan kararlar hala konuşulmaya devam ediyor… Özellikle Fırat Aydınus'un Caner Erkin'e gösterdiği kırmızı kart ve bununla ilgili olarak zorlu 90 dakika sonrasında teknik direktör Aykut Kocaman'ın yaptığı açıklamalar spor gündemine bir anda bomba gibi düştü. Sarı-Lacivertli ekibin genç hocasının Fırat Aydınus ve TFF'yi hedef alan açıklamalarının ardından beklenen gelişme yaşandı. Hukuk Kurulu dün yaptığı incelemelerin ardından teknik direktör Aykut Kocaman ile maçta kırmızı kart gören Caner Erkin'i tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk etti. İşte bu gelişme de Fenerbahçeli yöneticileri çileden çıkardı.

‘HİÇBİR GÜNAHI YOK'

Hukuk Kurulu'nun aldığı bu kararı anlamakta zorluk çektiklerini belirten Sarı-Lacivertli yöneticiler, Fatih Terim'in Mersin deplasmanında yaptıklarını gündeme getirerek, “Fatih Terim'i PFDK'ya gönderemeyen Hukuk Kurulu, Aykut Kocaman'ı gönderiyor. Hem de hocamızın hiç bir suçu günahı yokken. Eskişehir'de oynanan maç malum. Yaşanan olayları da herkes gördü. Fırat Aydınus'un Caner Erkin'i nasıl kırmızı kartla oyun dışı bıraktığına tüm futbol severler şahit oldu. Öyle durumdaki bir hocanın böyle bir tepki göstermesini normal karşılamaları lazım” diyerek tavır koydular.