SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manchester United’ı 1-0 ile yenerek Şampiyonlar Ligi’nde önemli bir zafer elde eden Galatasaray’da Başkan Ünal Aysal maç sonunda GSTV’ye konuştu.

Aysal, maç sonrasında yaptığı açıklamada, “G.Saray bunu ilk defa yapmıyor, son defa da yapmayacak. Bu bizim geleneklerimizde var. Bütün spor severlere armağan olsun. Ben teknik heyeti bütün oyuncuları ve özellikle statta büyük bir emek sarf ederek takımı destekleyen taraftaları kutluyorum. Hepsinin gözlerinden öpüyorum.” sözlerini kullandı.

Bu galibiyetin geleceğe dair ümit verici bir sonuç olduğu yorumuna katılan Aysal, “Katiyetle. Bunu iki sene evvel de söylemişim yine tekrarlıyorum. Galatasaray’ın istikbali yurtdışındaki başarılara endekslidir. Biz de elimizden geleni yapacağız. Amacımız avrupanın en büyük 10 takımından biri olmak. Camiamız da buna layık.” şeklinde konuştu.

Tecrübeli başkan sözlerini şu cümlelerle tamamladı:”Her başarıyı bizim tırmandığımız merdivenin bir basamğı olarak görmek lazım. Bu da onlardan birisi oldu. Ben takımdan geleceğe yönelik ümitliyim. Bu güvenimin de karşılığını alacağımı biliyorum.”