SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ada basınında ‘zorba’ benzetmesi yapılan Türk taraftarların meşalelerle havaalanına kadar geldiği, ayrıca 12 yıl önce karşılaştıkları Leeds United aleyhine tezahürat yaptıklarına değinildi. Basın, polisin olaya müdahalesini de sutünlarına taşıdı.

Sporx’in haberine göre, sezon başından beri sakat olduğu için takımda forma giyme şansı bulamayan ve Galatasaray maçının kadrosuna alınan defans oyuncusu Phil Jones’un daha önce bu tarz bir deneyim edinmesinin çok düşük ihtimal olduğu belirtilirken, Nick Powerll ve Alex Buttner’ın da diğer futbolculara nazaran bu tarz atmosferlere fazla alışık olmadığı ifade edildi.

İşte İngiliz basınının yanısıra dünya basınından başlıklar;

Daily Mail: ‘Cehennem? Sıkıntı yok!’; Sir Alex Ferguson, United’ın Türklerin yarattığı atmosfere alıştığını söyledi. Yüzlerce taraftar 1993’de de yaşanan ‘Cehenneme hoşgeldiniz’ karşılamasını tekrar canlandırdı. United cephesinde Sir Alex Ferguson ve tecrübeli oyuncular bu duruma alışkın olduklarını belli ettiler ve sakin kaldılar.

Telegraph: G.Saray’ın zorba taraftarları havaalanında olay çıkardı. ‘Karşılama komitesi’, United’a yine ateşli bir karşılamada bulundu.

Daily Mirror: ‘Bir Havaalanı Geleneği’; Galatasaraylı taraftarların çıkardığı olaylar nedeniyle Manchester Unitedd’lı oyuncular arka kapıdan kaçarcasına çıkarıldılar. Galatasaraylı taraftarlar bir kez daha United’lı oyuncuları düşmanca bir tutumla havaalanında bekliyorlardı ve Unitedlı oyuncular saklanmak istedi ama Sir Alex oyuncularını, TT Arena’daki 52000 taraftardan saklanacak bir yer olmadığı konusunda uyardı.

Daily Star: ‘Unitedlı yıldızların Galatasaray cehenneminde bir geceleri’; United’ın genç oyuncuları havaalanındaki karşılamadan ötürü korku dolu anlar yaşadı. Terminaldeki taraftarlar yüzünden Phil Jones ve Nick Powell, Galatasaray taraftarının coşkusundan en çok korkan isimler oldular.

Daily Express: ‘Polis bile sapıttı’; Manchester United’a dün akşam yapılan karşılama akıllara 1993’ü getirdi. Genç oyuncular böyle birşeyi hayatlarında ilk defa yaşadı. United için ilginç bir deneyim daha oldu.

FOX Sports: ‘Polis, Galatasaray taraftarlarını dağıttı’; Manchester United takımı oyuncularını havaalanında bekleyen Türk taraftarlar polis tarafından biber gazlarıyla dağıtıldı. United’lı oyuncular arka kapıdan kaçtılar.

San Francisco Chronicle: ‘Otobüslerle geldiler’; Galatasaray taraftarları, Manchester United’ı yine havaaalanında bekledi. Otobüslerle gelen birçok taraftarı da polis havaalanı yolundan geri çevirdi. Galatasaray kulübü “sakin olun” diyen resmi bir bildiri yayınladı ama Galatsaray taraftarları havaalanında tezahüratlarda bulunmaya devam etti.

Yayınlanma Tarihi:12:33,