SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Siyah-beyazlıların BJK Nevzat Demir Tesisleri’ndeki antrenmanı sırasında basın mensuplarıyla sohbet eden Aybaba, İsmail’i yeni transfer olarak beklediklerini ancak bunun gerçekleşmediğini belirterek, ”İsmail yeniden ameliyat olacak. Yeni transfer olarak bakıyorduk. Sakatlığı sonrası alternatiflere tabii ki bakıyoruz. Ancak solda Türkiye’de fazla alternatif yok” ifadelerini kullandı.

Tecrübeli teknik adam, İsmail’in sakatlığının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu oyuncu Gökhan Süzen’in yeniden gündeme gelip gelmeyeceği yönündeki soruya ise ”Hep gündemimizde” yanıtı verdi.

İsmail Köybaşı’nın yarın ameliyat olacağını kaydeden tecrübeli teknik adam, ”Herhangi bir ihmal yok. Tedavi süreci 5 ay 20 gün oldu. Her programı doktor kontrolünde uyguladı. Hatta biz bu perşembe A2 maçında kendisini oynatmayı düşünüyorduk. Geçen hafta bu düşünceye sahiptik, ama bir hafta daha beklemeyi uygun bulduk. Kendisi hazırdı” diye konuştu.

Samet Aybaba, sakatlığı nedeniyle yine uzun süredir takımdan uzak kalan Mustafa Pektemek’in ise 2-3 ayının bulunduğunu, mart ayından sonra bu oyuncunun dönebileceğini dile getirdi.

“AKHİSAR MAÇI EN ZOR MAÇIMIZ”

Aybaba, ligde 23 Kasım Cuma günü Akhisar Belediyespor ile zorlu bir mücadele yapacaklarını kaydetti.

Akhisar Belediyesporlu oyuncuların bu tür maçları vitrin karşılaşmaları olarak görebileceğini vurgulayan Aybaba, aynı anda basketbol takımının maçının da oynanmasının hatırlatılması üzerine ”İki tarafa da taraftarımız yeter” ifadesini kullandı. Samet Aybaba, Akhisar Belediyesporlu oyuncuların kendilerini göstermeye çalışacağını, bu bakımdan mücadelenin zorlu geçeceğini söyledi.

Siyah-beyazlı takımın teknik direktörü, takımın fazla gol yemesi ile ilgili olarak ise ”Bu, takım savunmasıyla ilgili durum. Sadece kaleciye bağlamamak lazım. 5 kişi birden alan boşaltıyor, dönüşlerde sıkıntı yaşıyoruz. Bazı oyuncularda düşüş var” diye konuştu.

Aybaba, her oyuncunun inanılmaz katkı verdiğini ve karakter ortaya koyduğunu vurguladı.

HAKEM YÖNETİMLERİ

Ligde görev yapan hakemlerle ilgili soruyu yanıtlayan Samet Aybaba, şöyle konuştu:

”Hakemler de futbolun içindeki insanlar. Onları fazla yıpratmamak lazım. Hatalarını abartmamak gerekiyor. Çoğu maçta bize de aynı durumlar oldu. Doğru yaptıklarında kimse bir şey demiyor. Galatasaray maçından sonra herhangi bir söylemde bulunmadık.”

DEVRE ARASI KAMPI

Aybaba, devre arası kampını da 3-10 Ocak tarihlerinde büyük ihtimalle Antalya’da gerçekleştireceklerini söyledi.

Kamp ve maç için İspanya’dan bir teklif geldiğini, ancak şartların uygun olmaması nedeniyle kabul etmediklerini anlatan tecrübeli teknik adam, ”Tarihleri uymuyordu. Gelen teklif Barcelona’ya yakın bir yerdi” diye konuştu.

Medical Park Antalyaspor maçında 3 gol birden atarak takımının galibiyetinde başrol oynayan Portekizli oyuncu Almeida ile ilgili soruyu yanıtlayan Aybaba, ”Golleri müthiş oldu. Devre arasında kendisine 3. golü ayakla atacağını söylemiştim” ifadesini kullandı.