SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

En başta belirteyim ki son yıllarda izlediğim en zevkli maçlardandı. İki takım da çok iyiydi. Beşiktaş son haftalarda izleyenlere zevkli maçlar izletiyor. Hem pozisyon buluyor hem pozisyon veriyor. Antalyaspor da bugün çok iyiydi ve oyunu güzelleştirdi.

Maçın ilk yarısında iki takım da kontrollüydü ama oyunu çirkinleştirmediler. Ayağa pasla çıkmaya çalıştılar. Sağdan, soldan ve göbekten hücumu denediler fakat Beşiktaş'ın kalitesi biraz daha ağır bastı. Maçın genelinde de gördük bunu. Özellikle Almeida ve Necip görevlerini fazlasıyla yaptılar. Almeida'yı ayrıca kutlamak lazım. Mücadelesi ve attığı gollerle siyah-beyazlılarda ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Necip de alt yapıdan gelip de buralara çıktı. Antalya önünde de sahanın en iyilerindendi. Takımı hem hücumda hem de savunmada iyi yönlendirdi. Fernandes ise diğer haftalara oranla biraz tutuktu ama 1 gol 1 asistle yine görevi yaptı.

Beşiktaş’ın bana göre her zaman bir ‘b planı' olmalı. Fernandes veya Almeida'ya bir şey olsa alternatif planları yok. Umarım devre arasında bunu düşünürler. Son dakikalarda Antalyaspor, Beşiktaş kalesini ablukaya aldı. Özellikle 4-3'ten sonra 3-4 tane net pozisyon buldular. Bunları değerlendirebilselerdi Beşiktaş motivasyon olarak dağılabilirdi.

Her şeye rağmen Beşiktaş, rakiplerin puan kaybettiği haftada galip gelerek yukarılara tırmandı. Taraftarların bundan sonra da takıma sahip çıkması gerekiyor. Feda yılında hedeflerinden kopmadılar. Zaten Aybaba da Beşiktaş'ın tek hedefinin birincilik olduğunu söyledi. Deve arasında transfer yapılacağını da duyurdu. Bu takviyelerle Kartal zirveyi daha da zorlar.

Tabii ki eksik yanlar da var. Sol ve sağ bekler büyük sıkıntı yaşandı Antalya önünde. Ersan da aksadı. Bu sorunlar giderilirse rakipler daha da korkmalı.

Antalyaspor da ligin zirvesinde olmasının tesadüf olmadığını gösterdi. Mehmet Özdilek'i tebrik etmek lazım. Antalyaspor'un geçen yıldan bu yıla kat ettiği mesafe inanılmaz.

Son olarak da her zaman dediğim gibi kazanan her zaman haklıdır. Beşiktaş da kazandığı için haklıydı. Hedeflerine adım adım ilerliyorlar. Tebrik ediyorum.