SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Paranormal activity!

19 Kasım 2012

Siyah-beyazlıların maçları taraflı tarafsız izleyen herkese büyük keyif veriyor. Ama kendi taraftarı açısından aksiyonu bitmeyen bir gerilim filmi kıvamında geçiyor. Paranormal activity gibi…! Dün gece buna bir örnek daha seyrettik. Bu futbol anlaşıyla skorun herhangi bir karşılaşmada halı 8-5, 7-6 olması işten bile değil. Beşiktaş'ın hücumunda hiçbir problem yok, her maç üstüne koyuyorlar. Ofansif oyun kaidesini Süper Lig'de tartışmasız en iyi uygulayan takım. Rakamlara baktığınız zaman da bunu görüyorsunuz. Bu sezon yedinci kez bir maçta üç golün üzerinde atmayı başardılar. Aynı zamanda lider Galatasaray ile ligin en çok gol atan ekibi. Ama defansif açıdan büyük problem var, ilk 10 içerisinde ligin en çok gol yiyeni olması herşeyi özetliyor zaten.

Beşiktaşlı oyuncular ileri çıkarken yapabildiklerini takım savunmasında da uygulayabilselerdi şu anda kesinlikle ligin zirvesinde oturuyor olacaklardı. Samet Aybaba'nın Bursa maçının ardından yakındığı gibi takımda bir oyunu tutamama problemi var. Bu dün Antalya karşısında da had safhada hissedildi. Ama bu sıkıntıyı çözmesi gereken kişi Aybaba'dır. Maçın son saniyesi hariç Beşiktaş karşılaşmayı tam anlamıyla koparamadı. Yunus Yıldırım'ın bitiş düdüğüyle Beşiktaşlılar derin bir nefes aldı. Antalya 90 dakika boyunca en azından bir puan alma umudunu taşıdı. Özellikle 4-3'ten sonra ev sahibinin kaçırdığı mutlak fırsatlarda futbol şansı bu kez Beşiktaş'tan yanaydı. Beşiktaş'ın 4. golünde ceza alanı içindeki kısa ve isabetli paslaşmalarla siyah-beyazlı oyuncular, Barcelona'dan mini bir kesit sundular.

Hafta içinde Portekiz Milli Takımı ile Gabon ağlarını havalandıran Hugo Almeida üst üste altıncı maçında gol atmayı başardı, yaptığı hat-trickle geceyi taçlandırdı. Oğuzhan yaptıklarıyla her geçen gün ne kadar kaliteli bir futbolcu olduğunu gösteriyor. Bu sezon ligde ilk kez görev alan Mehmet Akgün oyundan çıkana kadar sahanın iyileri arasındaydı. Bu bölge için iyi bir alternatif. Ama ters taraftaki bek Uğur Boral yine sorunluydu. Yenilen ilk iki gol de onun hataları kaynaklıydı. Fernandes için fazla söze gerek yok, tam bir maestro. Bu maçtan galip ayrılmak Beşiktaş için çok önemliydi. Sezon başından bu yana kulübün mali açıdan içinde bulunduğu zor durum nedeniyle hep yarışın dışında görülen Kara Kartal, ezeli rakiplerinden daha pozitif futbol oynuyor, tek sorunu oyunu tutamaması. Özellikle genç kadrosu deneyim kazandıkça ve soğukkanlı olmayı öğrendikçe daha iyi olacak.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek