SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

WRC'nin son yarışı olan İspanya Rallisi'nde sonuç yine değişmedi. Citroen Pilotu Sebastien Leob İspanya zaferiyle WRC 2012'yi bitirmiş oldu. Bu zaferle birlikte Loeb kariyerine 76'ncı zaferi eklerken, Finlandiyalı Jari-Matti Latvala yedi saniye ile ikinci, Mikko Hirvonen ise üçüncü olarak yarışı tamamladılar. Loeb'in İspanya zaferi ile Michelin'e 250'nci dünya klasman zaferini de kazandırmış oldu.  Bu zafer ise 40 yıllık WRC tarihinde yer alan tüm lastik üreticilerinin elde ettiği skorların en iyisi olarak tarihe geçti.

Çakıl ve asfalt yol üzerinde gerçekleştirilen yarışta, Michelin Pilot Sport lastikler, farklı sürüş stillerine rağmen, yarış etapları boyunca değişken hava koşullarında sağladığı yol tutuş ve çekiş performansı ile izleyenlere eşsiz bir final yarışı izlettiler.

2012 WRC Sezonun son etabı olan İspanya Rallisi Michelin'e 250'inci dünya klansman zaferini verirken, bu zafer ile birlikte son 40 yılda dünya şampiyonasında yer alan tüm lastik üreticilerinin elde ettiği skorların en iyisi oldu. Ford ekibinin WRC yarışlarından çekildiğini açıklaması ise yarışseverleri üzdü.

Michelin, 2013 WRC Rallisi için yeni lastik serileri şimdiden hazır.Yeni nesil lastikler, takımların ve pilotların amaçlarına daha hızlı ulaşmalarına sağlayacak. WRC yarışlarında elde edilen deneyimler geleceğin Michelin lastiklerine referans olacak.

WRC İspanya Sıralama 

1. Sebastien Loeb       Citroen              4sa14m29.1s

2. Jari-Matti Latvala   Ford                     + 7.0s

3. Mikko Hirvonen       Citroen               + 1m46.8s

4. Mads Ostberg         Adapta Ford           + 1m56.4s