SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Salı gecesi Galatasaray ile karşılaşacak Manchester United’ta teknik direktörü Alex Ferguson ve futbolculardan Darren Fletcher maç öncesi basın toplantısı düzenledi.

Toplantının başında basın mensuplarından fotoğraf çekerken flaş kullanmamalarını rica eden Ferguson kadro ile ilgili olarak “Gelen oyuncularımız da önemli tecrübeye sahipler. Salı akşamı da iyi bir performans sergileyeceklerdir. Phil Jones yeterince çalıştı. Ben de kendisi için gerekeni yaptım. 6-7 hafta içinde hazır olacaktır. Sakatlanmasını beklemiyorduk. Ancak kendisi genç ve kısa sürede toparlanacaktır” ifadelerini kullandı.

Fletcher ise “Zorlu bir maç olacağına inanıyorum. Galatasaray’a karşı daha önce oynamadım. Türk seyircisinin müthiş atmosfer yarattığını biliyorum. Sahaya çıkıp elimden geleni yapacağım.” dedi.

Ferguson yedek kadronun tekrar sorulması üzerine “Genç oyuncuların da bu tarz maçlara alışması gerekiyor. Onlar için bu kadar büyük kalabalığın önüne çıkmak büyük tecrübe olacaktır.” sözleriyle neden böyle bir maç kadrosu seçtiğini açıkladı.

Tecrübeli çalıştırıcı İstanbul’daki atmosfer ve 1993’teki maçın hatırlatılması üzerine “Türk seyircisinin fanatizmine 1993’ten beri alıştık. Türk seyircisinin coşkusu bence güzel ve büyüleyici.” ifadelerini kullandı.

M.United menajeri bir basın mensubunun Cristiano Ronaldo’nun tekrar Manchester United’ın gündemine gelmesiyle ilgili çıkan haberlerle ilgili sorulan soruyu ise ciddiye almadı ve yanıtsız bıraktı.

Sir Alex Ferguson’un son olarak gruptan çıkmayı garantilemelerine rağmen kazamak istedikilerini belirterek; “Oyunun içindeyiz ve kazanmak için oynayacağız” diyerek sözlerini noktaladı.