SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu sezon Süper Lig'de 6. golünü Eskişehirspor ağlarına gönderen Sow, sarı-lacivertli kulübün tarihindeki en önemli golcüleri şimdiden geride bırakmayı başardı. Maç başına 0.50'lik gol ortalamasına ulaşan Senegalli futbolcu, vatandaşı Mamadou Niang'ı solladı, Alex de Souza'ya da yaklaştı. Sarı-lacivertli kulübün Süper Lig tarihindeki en yüksek gol ortalaması gol krallığı unvanına erişen Tanju Çolak'a ait. Çolak Fenerbahçe formasıyla çıktığı 67 resmi maçta rakip fileleri 57 kez sarsarak yüzde 0.85'lik bir çizgi yakalamış. Golcülerin listesinde ikinci sırayı şu an teknik direktörlük yapan Aykut Kocaman elde etti. Kocaman 269 maçta 165 gol atarak yüzde 0.61'lik başarı sağlamıştı.

DERSİMİZ İNGİLİZCE

Fenerbahçe'de yabancı futbolculara Türkçe derslerinin ardından şimdi de yerli futbolculara İngilizce dersi verilmeye başlanacak. Teknik heyet, böylece kadrodaki tüm futbolcuların birbirleriyle rahat bir şekilde iletişim kurmasını ve takım ruhu oluşturmayı hedefliyor. Böylece Avrupa Kupaları'nda da yoluna devam eden futbolcuların uluslararası maçlarda kendini ifade etmesi sağlanacak.

YANDEX İLE İŞBİRLİĞİ

Fenerbahçe Kulübü Türkiye'de bir ilke daha imza atıyor. Fenerbahçe temalı internet tarayıcısı anlaşması için başkan Aziz Yıldırım ile Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ işbirliğini ve detaylarını bugün saat 11.00'deki basın toplantısında açıklayacak.