SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiliz takımı karşılamaya gelen yüzlerce taraftar maytap ve meşale yaktı. Olay yerine gelen polisler taraftarlara müdahale etti. Müdahalede polis biber gazı kullandı. Güvenlik nedeniyle Manchester United kafilesi Genel Havacılık terminalinden çıkarıldı.

Sponsoru olduğu Türk Hava Yolları’na ait özel bir uçakla saat 20.15’de İstanbul’a gelen Manchester United kafilesi Atatürk Havalimanı’nda Galatasaraylı idareciler tarafından karışlandı. Bu arada Atatürk Havalimanı’na gelen çok sayıda Galatasaray taraftarı takımları lehine tezahüratlarda bulundu. Polis bölgede geniş güvenlik önlemi alırken, otobüslerle havalimanına gelmek isteyen taraftara havalimanına girişlerine izin verilmedi.

Galatasaray Yöneticisi Abdürrahim Albayrak taraftarlara çevik kuvvet otobüsü içinden megafonla konuşarak sakin olma çağrısında bulundu. Albayrak, “Biz bir dünya takımıyız. Bu tip şeylere kesinlikle müsaade etmeyiz. Sağ olsun taraftarlarımızda bana hak verdiler. Manchester United bizi orada çok iyi karşıladı. Bu tip kötü olaylara hocamız ve takım da çok üzülür” dedi.

Olaylar nedeniyle güvenlik güçleri İstanbul’a gelen Manchester United kafilesini Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali’nden çıkardı. Kafile buradan otobüsle havalimanından ayrıldı.

OLAYLI KARŞILAMAYI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

 

GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYIN

 

TARAFTARA BİBER GAZI SIKTILAR İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

BÜTÜN BİLETLER TÜKENDİ

Bu sezon 42 bin ile rekor kombine satan Galatasaray'ın Manchester United maçı için satışa çıkardığı 10 bilet tamamen tükendi. Taraftarlar, fiyatları 80 ila 500 TL arasında değişen biletlere büyük ilgi gösterdi. Sarı-kırmızılı yönetim, ortalama 200 TL'ye sattığı bu biletlerden 2 milyon TL gelir elde etti. Galatasaraylılar, ‘Ali Sami Yen cehennemi'ni andırması için uğraştıkları Türk Telekom Arena'daki çalışmalarında sona geldi. İngilizce pankartlarla donatılacak Aslantepe'de bugün görsel şölen yaşanacak.

İŞTE O GÜN GELDİ!

AMK, 19 Eylül'de 1-0 Manchester United'ın üstünlüğü ile biten ilk grup maçının ardından “Hell'e bi gel” başlığını atmış ve Old Trafford'da üç topu direğe takılan Galatasaray'a olan inancını dile getirmişti. İşte o gün geldi ve artık söz Fatih'in Aslanları'nda!

Yayınlanma Tarihi:17:55,