SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor maçında hakem Fırat Aydınus'un, Caner Erkin'e gösterdiği kırmızı kart sonrası adeta öfke patlaması yaşayan Fenerbahçe, milli oyuncusunun ceza almaması için kolları sıvadı.

Futbol Federasyonu'na itirazda bulunmaya hazırlanan sarı-lacivertli kulüp, hem televizyon görüntülerini, hem de Eskişehirsporlu Veysel Sarı'nın, “Caner'in küfür ettiğini duymadım” beyanını delil olarak sunacak. Fenerbahçe daha önce 2005-2006 sezonunda yaşanan bir olayı da dosyada kullanacak. O sezon Samsunspor ile Fenerbahçe arasında oynanan maçta Nobre, Kerem ile karşı karşıya kaldığı bir pozisyonda kendini yere bırakınca hakem Serdar Tatlı, hem penaltı vermiş, hem de Kerem'i oyundan atmıştı. Daha sonra yapılan itirazlarda Kerem'in Nobre'ye bir müdahalesi olmadığı kamera görüntülerinden tespit edilmiş, hakem Serdar Tatlı'nın da yanlış karar verdiğini belirtmesi üzerine Kerem'in kartı iptal edilmişti. İşte bu örnekten yola çıkacak olan yönetim Caner'in kırmızı kartının da geçersiz sayılmasını isteyecek.

Hakem Fırat Aydınus'un raporu da Caner'in durumunda belirleyici olacak. Aydınus'un “Yeter artık ulan” sözü üzerine Caner'i attığını belirttiği, ancak “kararım yanlış” veya “yanlış duydum” demesi halinde milli oyuncunun cezadan kurtulabileceği kaydedildi.

Veysel çağrılabilir

Bu arada Eskişehirsporlu Veysel'in bir televizyon kanalı muhabiri ile yaptığı telefon görüşmesinde kırmızı karta neden olan “Yeter artık ulan” cümlesini kendisinin kullandığını itiraf ettiği bildirildi. Disiplin Kurulu'nun da olayı çözmek için gerekirse Veysel'den savunma isteyebileceği öğrenildi. MHK'nin ise gözlemcisinden kötü bir not alan Aydınus'u 4-6 hafta dinlendirmesi bekleniyor.