SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yayıncı kuruluş Lig TV’ye konuşan Güneş, “Ölen askerlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Tüm Türkye’nin başı sağolasun. Mütevazi bir kentte müthiş işler yapan Orduspor ile oynadık. Her şey Orduspor’un lehine gidiyordu, moralleri de iyiydi. Bizim üzerimizde istenilen sonuçları alamadığımız için baskı vardı. İlk yarı iyi oynamadık. İkinci yarıda oyuna hakim olduk. Kazanamama baskı nedeniyle panik yaptık ama bizim takımda bunların olmaması gerekir. Bir maçtan 3 puan aldık ve bitti. Umarım bu galibiyet güvenimizi yerin getirir” dedi.

Takıma yeniden dönen Gustavo Colman ile ilgili sorulan bir soruya cevap veren Şenol Güneş, “Colman diri ama kesik kesik oynadı. Fakat niyetinden gayretinden memnunum. Yorulmasına rağmen son ana kadar elinden geleni yaptı” diye konuştu. Olcan Adın’ın performansını değerlendiren Güneş, “Olcan zaten iyi bir oyuncu. Onunla ilgili konuşacak bir şey yok. Bu kadar üst seviye bir futbolcu iyi oynayamazsa morali bozulur. Bu tür oyuncular bazen oynamayarak toparlanır. Olcan oynamadı ve sonrasında toparlandı” ifadelerini kullandı.

Ligde üst sıralardaki rekabeti değerlendiren Şenol Güneş, “Aslında bizim beklediğimiz ligin altında bir lig oynanıyor. Bütün takımlar yarışa ortak. Biz kendimize bakıyoruz, diğerleri umrumudzda değil. Düşündüğümüz puanının ve düşüzdüğümüz yerin altındayız. Daha iyi yerlere geleceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

Öte yandan Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, maçın ardından basın toplantısında Fırat Aydınus’un Caner Erkin’e gösterdiği kırmızı kartın gündem olmasını eleştirdi.

Güneş yaptığı açıklamada, “Türkiye’de bir hakemin bir oyucuyu atması gündem oluyorsa konuşulacak bir şey yok. Aynı hakem geçen sene beni dışarı attı ama bundan kimsenin haberi yok. Rapor doğrultusunda da 6 maç ceza aldım” dedi.

Yayınlanma Tarihi:23:01,