SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin deplasmanda Eskişehirspor’la 1-1 berabere kaldığı maçta Caner Erkin’e kırmızı kart gösteren hakem Fırat Aydınus’a maçın gözlemcisi Hasan Ceylan’ın not olarak “8.2” verdiği iddia edildi.

Hasan Ceylan’ın verdiği notun Fırat Aydınus’un “vasat bir yönetim gösterdiği” anlamına geldiği, ancak notun düşük olmasında Caner’e gösterdiği olay yaratan kırmızı kartın rol oynamadığı belirtildi.

Genel teamül gereği, hakemin kırmızı karta gerekçe olarak raporuna yazdığı “Lan” sözcüğünün Caner tarafından sarfedilmiş olduğunu kabul eden gözlemci Ceylan’ın, Aydınus’un notunu, futbolcularla saha içinde girdiği diyaloglar ve genelde yönetimindeki hatalar yüzünden kırdığı ifade edildi.

8.3 ve 8.4 gibi notlarda hakemin başarılı bir performans sergilediği şeklinde değerlendiren Merkez Hakem Kurulu’nun 8.2’yi tatmin edici bulmamakla birlikte, dinlendirmeyi gerektirecek bir not olarak görmediği kaydedildi. Fırat Aydınus’un iddia edildiği gibi 4 ile 8 hafta arası bir süre dinlendirilmeyeceği, ancak bir süre Fenerbahçe’nin maçlarında görevlendirilmeyeceği öne sürüldü.

Yayınlanma Tarihi:14:19,