SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TAKIMLA HİÇ İLGİLENMEDİ

Son şampiyon sezona hiç iyi hazırlanmadı. Temmuz ayında 1 tane bile ciddi hazırlık maçı yapılmadı. Transfere çok kafa yoran Fatih Terim, yöneticilerle tartışmaktan işine tam konsantre olamadı ve takıma doğru düzgün yükleme bile yaptırmadı. Sözleşmesini ve kulüpteki geleceğini yok yere dert etti. Her fırsatta ‘kurumsallaşma'ya destek verdiğini söyledi ama CEO'luğa atanan Lutfi Arıboğan'ı tanımayarak “Ben sadece başkana bağlıyım” dedi ve kendisi ile çelişti…

ADALETSİZ FORMA DAĞITTI

Üç kulvardaki ilk 13 resmi maça 13 farklı ilk 11 ile çıktı Galatasaray. Tandemde ve forvette istikrar yakalayamadı, bu uyumsuzluk doğal olarak sonuçlara yansıdı. Sezona iyi başlayan Emre Çolak, Amrabat uğruna bir anda kulübeye çekildi. İşin garip tarafı Emre kötü oynadığı dönemde 11'den kesik yemedi. Cimbom Eboue'nin savunamadığı kanattan neredeyse her maç gol yedi ama Fildişili tüm maçlarda ilk 11'deydi.

MELO’DA ÇOK ISRAR ETTİ

Transferde hata üstüne hata yaptı. Öğretmenlerden daha çok tatil yapan Melo'nun 3 aylık nazına rest çekmedi ve istikrar problemi aşikar sambacıda ısrar etti. Keza Amrabat'ta da… Ujfalusi'nin yerine Cris kumarını oynadı ama tutmadı. Geçen sezonun kahramanı Necati'nin gitmesine engel olmadı. Takım 7 transfere rağmen istenilen seviyeye gelmedi.

BERBATOV’U İSTEMEDİ

Farfan'I veto etti, yerine alınan Amrabat'ın hali ortada. Menajerler aracılığıyla önerilen yabancı golcüler Berbatov ve Demba Ba'yı da istemedi ama Avrupa'da Burak dışında gol atan başka bir futbolcusu yok! Geçen sezon transferde nokta atış yapılmıştı, bu sezon karavana. Maliyetleri düşünürken Burak-Amrabat-Dany'ye ödenen 16 milyon euro bonservisi unuttu.

TARAFTARLA ARASI SOĞUK

SEZON başı Beşiktaş maçlarını Türk Telekom Arena'da oynamak istedi, sarı-kırmızılı taraftarlar bu duruma tepki gösterdi. Ancak hiç ummadıkları bir kişi Beşiktaş'ın bu isteğine destek verdi: Fatih Terim! ultrAslan çok bozuldu ve geçen sezon özel koreografiler hazırladıkları hocalarını tribüne çağırmayı bıraktı. Kötü sonuçlar bu soğukluğa tuz biber ekti.

Mehmet ÖZCAN / AMK

Yayınlanma Tarihi:15:10,