SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

AİHM'in bordo-mavililere verdiği “Siz mağdur değilsiniz. Sadece başka bir kulüp ceza alsın diye uğraşıyorsunuz” yanıtı soğuk duş etkisi yarattı.

2010-11 sezonu şampiyonluk kupasını elde etmek için tüm imkanları deneyen Trabzonspor, son olarak Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) de başvurmuştu. Ancak AİHM'in, bordo-mavililerin itirazını geri çevirmesi şaşkınlık yaratmıştı. Konuyla ilgili konuşan Sadri Şener, “Mahkeme başvurumuzu usül yönünden reddetti. Müracaatta bir eksiklik var. Gerekçesi bize ulaştığında sebepleri görüp, ona göre gerekeni yapacağız” ifadelerini kullanmıştı. Başkan ayrıca, “O kadar başvuru arasında bizimkinin bu kadar erken incelenip karar verilmesi de ilginç” yorumunda bulunmuştu.

ARTIK TEK ÜMİTLERİ CAS

Karar verirken oldukça hızlı davranan AİHM, gerekçesini iletirken de farklı bir tavır sergilemedi. Ancak gelen yanıt, başta Başkan Sadri Şener olmak üzere tüm Trabzonspor camiasına şok etkisi yaratacak cinstendi. AİHM, “Siz mağdur değilsiniz. Sadece başka bir kulüp ceza alsın diye uğraşıyorsunuz” diyerek bordo-mavililerin başvurusunu neden reddettiğini açıkladı. Karadeniz ekibinin bundan böyle nasıl bir yol haritası izleyeceği merakla bekleniyor. Edinilen bilgilere göre, Sadri Şener şike mücadelesinde tüm ümitlerini artık CAS'a bağlamış durumda…

YÖNETİM İNADI BIRAKTI

Federasyon'un şike konusunda taraflı olduğunu savunan Trabzon, TFF'nin hiçbir organizasyonuna temsilci göndermiyordu. Ancak yönetim bu kararından caydı. Ziraat Türkiye Kupası kura çekiminde yönetici Raif Akar, bordo-mavilileri temsil etti.

BEKLE BİZİ UEFA

Haftalardır şike karşıtı eylemler yapan ve hak arayışlarını dile getiren Temiz Futbol Gönüllüleri, sıradaki eylemini 24 Kasım'da İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA binasının önünde gerçekleştirecek. Eyleme en az 500 kişinin katılması bekleniyor.