SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türk futbolunun gözde hakemleri arasında yer alan FIFA kokartlı Fırat Aydınus, Eskişehir-Fenerbahçe maçındaki yönetimiyle sınıfta kaldı. Cüneyt Çakır ile birlikte UEFA'nın yükselen değerleri arasında bulunan Aydınus'un kırmızı kart karnesi bir hayli kabarık. Tecrübeli hakem kariyeri boyunca 111 kez dört büyüklerin karşılaşmasında düdük çaldı. Özellikle sert hareketlere ve hakeme itiraza taviz vermeyen Fırat Aydınus bu karşılaşmalarda 28 kez kırmızı kartına başvurdu. Aydınus, 30 kez F.Bahçe maçını yönetti, aralarında Alex, Lugano, Deivid gibi isimlerin olduğu 8 kez sarı-lacivertli futbolcuyu oyundan attı.

ŞU FIRAT’IN HUYU

Fırat Aydınus ligin en fazla kart gösteren hakemlerinden. FIFA kokartlı hakem kariyerinde yönettiği 243. karşılaşmada 101 kez kırmızı kartına başvurdu.

TWİTTER’DA TETİKÇİ AYDINUS

Eskişehirspor-Fenerbahçe maçına damga vuran hakem Fırat Aydınus, sosyal medyada da gündem oldu. Sarı-lacivertli taraftarların twitter'da kısa sürede organize olarak TetikçiFıratAydınus başlığıyla başlattığı konu, kısa sürede ‘trending topic' oldu.

FENER’DEN HAKEME SANAL TEPKİ

Sarı-lacivertlilerin Moussa Sow ile skoru 1-1'e getiren golü, Fenerbahçe Kulübü'nün resmi twitter hesabından çok farklı şekilde duyuruldu. “Hakem Fırat Aydınus'un' kararı ile Takımımız 10 kişi oynuyor” denilen mesajda Aydınus'a göndermede bulunuldu.

Yayınlanma Tarihi:00:05,