SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran, Kanaltürk’teki Top Bizde Programı’na çarpıcı açıklamalarda bulundu. Quaresma’nın tutuklanma konusuna da değinen yönetici şu ifadeleri kullandı.

“Quaresma için adli bir süreç işliyor bu adli sürecin sonunda şu aşamada ceza alıp almayacağını bilmiyorum. İnsani olarak herkesin başına gelebilecek bir olay oyuncumuzun başına gelmiş. Ceza verilirse Portekiz makamı vercektir. Biz bu durumdan medet ummuyoruz. Böyle bir tutukluluk halinde TFF refere etmiyor. Oldu bittiye getirilemez. hem insani hem de vicdani olarak böyle bir şey yapmak Beşiktaş’a yapılmaz. Ben kendisine sordum avukata ihtiyacı olup olmadığını. Bir şeye ihtiyacı olmadığını ve tekrar Lisbon’a gitmesi gerekeceğini söyledi.”

“Devre arası transferi konusunda teknik heyetin ve bizim çalışmalarımız sürüyor. Netlik kazanmış bir oyuncu yok henüz. Teknik heyetimizin talep ve görüşleri doğrultusunda, ihtiyaç duyulan bölgelere oyuncu izlemeleri devam ediyor. 3 hafta önce izleme komitemiz kuruldu. Dünyanın dört bir yanında oyuncu taramalarını sürdürüyorlar.”

“Quaresma’nın Galatasaray’a transferi konusunda  yönetimin düşüncesi negatif. Devre arasın başka kulüple anlaşırsa yurtdışına veya Türkiye’den başka bir kulübe gidebilir.”