SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyonlar Ligi’nde Manchester United ile Türk Telekom Arena’da dev bir maça çıkacak olan Galatasaray’da sarı-kırmızılı taraftarlar da hazırlıklarını tamamlamak üzere…

Geçtiğimiz sezon ligde Beşiktaş ve Süper Final’de Fenerbahçe ile oynanan karşılaşmalarda yapılan koreografilerle taraflı tarafsız herkesin beğenisini toplayan sarı-kırmızılılar Braga ve Cluj maçlarında ise küçük çaplı gösteriler hazırlamıştı.

Cluj ve Braga maçını es geçen sarı-kırmızılı taraftarlar büyük şovunu ise Manchester United maçında yaparak tüm dünyanın dikkatini bir kez daha üzerlerine çekmek istiyor. Yaklaşık 2 haftadır hummalı bir şekilde vardiyalı şekilde çalışan 30 kişilik ekip, Manchester United maçında yapılacak olan kareografi üzerinde son rötuşları yapıyor.

UEFA’nın koreografi konusundaki çok katı kuralları nedeniyle Cluj maçında daha önce örneklerini gördüğümüz 3 boyutlu koreografiler konusunda endişesi olan sarı-kırmızılı taraftarların buna rağmen özel bir gösterinin altına imza atacakları öğrenildi.

Galatasaray’ın gruptaki kader maçında, tribünlerde yapılan şovun maçın önüne geçmesini istemeyen ve maç günü bütün enerjisini takımı desteklemeye ayıracak olan sarı-kırmızı tribünler, Türk Telekom Arena’yı İngilizce pankartlarla donatacak.

Toplamda 400 metreyi bulan bez kumaş üzerine, İngilizce takıma destek mesajları yazan sarı-kırmızılılar başta Pegasus Tribünü olmak üzere, Arena’nın büyük bir bölümünü bu pankartlarla donatacaklar.