SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Boks Federasyonu, yaptığı seyahat skandalı ile tarihe geçti. 15-18 yaş arası kız boksörler Polonya'nın kuzeyinde en uç noktadaki Wladyslowowo kentinde yapılan Avrupa Yıldız ve Genç Kızlar Boks Şampiyonası'na otobüsle götürüldü.

Gidiş-dönüş hudutlarda beklemelerle birlikte tam 76 saat süren yaklaşık 6 bin kilometrelik bu yorucu otobüs yolculuğu sonrası boksörlerimiz bitkin bir vaziyette ringe çıktı.

7 ÜLKEYİ GEÇTİLER, BUNA RAĞMEN 10 MADALYA KAZANDILAR

Kastamonu'dan yola çıkan kafile, Bulgaristan, Sırbistan, Romanya, Macaristan, Slovakya, Avusturya ve Çek Cumhuriyeti'nden Wladyslowowo kentine vardı. Genç sporcular dinlenmeden dövüştü. Kastamonu'da kamptan ayrılırken verilen kumanyalar ile Macaristan'a kadar yolculuk yaptırılan genç boksörler, acıktıklarında ülkedeki bir Türk lokantasına götürüldü. Buna rağmen 2 gümüş, 8 bronz madalya kazandı.

GELİRLER HACİZLİ

Başkan Eyüp Gözgeç, bu uygulamaya “tasarruf” derken, rezervasyon yapılan uçak biletlerinin parasının ödenmediği öğrenildi. Alacaklı A.N adlı turizm firması, federasyonun banka hesaplarına Ankara 13. İcra Müdürlüğü kanalı ile haciz koydurdu.

Yayınlanma Tarihi:11:52,