SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sicil Kurulu'nun yönetim destekli yıprattığı Arıboğan'ın üyeliğini Ünal Aysal kendi kontenjanından yaptı.

Galatasaray CEO'su ve eski kaptanı Lutfi Arıboğan'ın kulübe üyeliğine veto veren Sicil Kurulu ve onun G.Saray Yönetim Kurulu'ndaki yandaşlarına Ünal Aysal'dan sert darbe geldi. Arıboğan tüzükte yer alan “Başkan kontenjanından üye olanları kimse veto edemez” maddesiyle dün Aysal tarafından G.Saray Spor Kulübü'ne üye yapıldı.

Sicil Kurulu Başkanı Serdar Eder'in “Biz de çok istedik ama tüzüğe uygun değildi. Onun için reddettik” açıklaması ve yönetim kurulundaki kurumsallaşma karşıtlarının zafer çığlıkları başkan Ünal Aysal'ı adeta çıldırttı. Dün New York'a uçmadan önce elindeki sihirli değneği adeta bir sopaya çeviren Aysal kulüpte kasırga estirdi. Sicil Kurulu'nu veto edemeyeceği başkan kontenjanı maddesiyle ters köşeye yatıran Aysal, yapılan operasyonu destekleyen kendi yönetim kurulu üyelerini de by-pas yaptı.

Lutfi Arıboğan'ı kulübe üye yapan ve masaya yumruğunu vuran Aysal'ın yakın çevresiyle yaptığı görüşmelerde de “Artık iş yapmayalım diye önümüzü tıkamaya çalışıyorlar. Hem çalışmıyorlar hem de iş yapanı engelleme çabasındalar. Bu yönetimle önümüzü göremeyiz. Ocak ayında kesinlikle seçim yapacağım ve yönetimi yenileyeceğim. Ben buraya kişisel egolarım için değil, G.Saray için geldim. Kimin ne diyeceği hiç umrumda değil. G.Saray'ı hakettiği gibi yönetecek bir sistem kuracağım” diyerek erken seçim sinyallari verdi.

Bahadır ÇOKiŞLER / AMK

Yayınlanma Tarihi:17:19,