SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hava güzel, yollar boş, gelen taraftar çok hoş, tribünler boş. Anlam koyamıyorum. Bugün bu takım liderken, kar yokken, çamur yokken, taraftar tam doldurmamış dev Arena'yı. Neden? Bekliyorum. Her an dolacak diye! Ama nafile. Allah'tan UltrAslan var. Canını dişine takarak bağıran, TT Arena'yı ayağa kaldıran. Geçen sezonun şampiyonu, Süper Lig'in lideri,

Ve puanı da 22. Rakip Karabükspor. Dişli mi dişli! Yabana atılacak gibi değil. Karşısında Galatasaray. İspat etme çabasında Karabük'ten, Birileri kendini ya da kendilerini. Lualua, Tchaini, İlhan, Mehmet… En önemlisi de Yiğit'i… Galatasaray sahada yok ! Tribünlerde boşluklar çok… Yine düşünüyorum; Hangi maça gelecek bu taraftar? Maç seçen futbolcu gibi, maç seçen taraftar mı var artık? Manchester United karşılaşması mı bekleniyor? Peki Karabük maçı? Yeri geldiğinde biz değil miyiz ,“Türk taraftarı kimseye benzemez” diyen. Bestelerimiz bile yok mu? “İyi günde kötü günde seninle birlikte” Hani? Yok. Var da yok. Konuşan çok.

Helal olsun gelenlere. Yazık imkanı var da gelmeyip de ekran başında ben Galatasaraylıyım diyenlere ve bakın Almanya, İngiltere, İtalya, İspanya hatta Fransa hatta Hollanda'ya. 2. liglerindeki maçlarda, 40'ar bin kişiye oynuyorlar. Biz de ise kuru futbol edebiyatı !!! Neyse gelelim maça; En ciddi atak 15.dakikada Karabük'ten. Eyvah derken tribünler, 22.dakika Karabükspor'un golü; 0-1… Sonra Galatasaray 1-1… Ve tekrar Karabükspor 1-2…

İnanılmaz… Yine bir cuma gecesi. Geçen haftaki gibi. BJK-Bursa maçı geliyor aklıma. Gol istiyoruz gol. Doymuyoruz. Milli maçta oynayan Semih olmalı mıydı ilk 11'de? Bence evet. Tabii ki açıklaması Fatih Terim'de. Cris ağır! Tekzip ettim kendimi.

Yedirdi bana kendisiyle ilgili övgülerimi. Tribünde yabancı biri olsam ya da uzaydan gelen biri, hangisi Galatasaray diye sorardım ilk 45 dakikada…. Mesut Bakkal elinden geleni yaptı. Takım gibi takım oluyor Karabükspor. Kontratak, koşan, güçlü bir ekip… Lualua harika. Ve Cernat yedekler arasında. Olsaydı ilk 11'de? İlk yarı hiç bitmezdi Galatasaray adına. İkinci yarıda farklı bir Galatasaray olur mu acaba? Umut yok ikinci yarı.

Yine de umutlu Elmander ile ikinci yarıda esas taraftar !!! Bir İsveç mucizesi daha bekliyorlar hafta içinden kalan.

Belki moral olmuştur Zlatan, 4-2 lik milli zafer Elmander'e kim bilir? Galatasaray oyunu rakip 18'e sıkıştırırken, Karabük “Demir” gibi kontralara başlıyor. Cris ve Dany ağır kalıyorlar. Muslera tek başına yetmiyor defansına. Engin Baytar oyunda. Ama o da yetmiyor. Karabük fena geliyor.

Büyük sorun var Galatasaray'ın defansında. Ve ben de bir an düşünüyorum. Bu defans ne yapar M.United maçında? O da ne Terim montu çıkardı. Ne yapsın adam kenarda kendini parçalıyor . Hani imkanı olsa çıkıp kendi oynayacak! G.Saray gibi bir takım, kendi yarı sahasından top çıkartamıyor. Avrupa liglerinde lider takımlar arasında en çok gol yiyen takım Galatasaray… Çok yiyor, attıkları zirveye yetiyor.

PARLAK?

Evet yetiyordu. Artık cepten de yemeye başladı. Zirve sallanıyor! Bu arada 1-3 oldu. Karabükspor “Aslan” gibi kazandı. Gol İlhan Parlak ama M.United maçı öncesinde durum pek “Parlak” değil!