SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin Hollandalı futbolcusu Dirk Kuyt, Eskişehirspor maçının ardından Caner Erkin’in kırmızı kartla atılmasını ve Eskişehirspor lehine çalınan penaltıyla ilgili olarak açıklama yaptı.

Benim açımdan çılgınca bir maç oldu. Bugüne kadar çok maça çıktım, çok hakem kararları gördüm. Herkes hata yapabiliyor. Futbolcular, hakemler, teknik adamlar hepsinin hata yapma şansı var. 6 yıl Premier Lig’de oynadım ilk kez böyle bir şey görüyorum. Yüzde yüz söylediğinden emin olmadığı birine kırmızı kart verildiğini görüyorum. Bu karardan sonra çok tartışmalı bir penaltı verildi. Bence penaltı değildi.

Devre arasında soyunma odasında olanları anlatan Hollandalı Kuyt, “Soyunma odasına girdik. Üzgün bir ortam vardı. İçeri girdik tamamen suçsuz olan, kırmızı kart gören bir arkadaşımız vardı. Onu gördük, kahrolduk. Oturduk ve konuştuk. Takım ruhunu göstermemiz gerektiğini söyledik. Bizim takım gerçekten mücadeleci ve savaşçı olduğunu gösterdi. Kimse bizi aşağı çekmeye çalışmasın. Kimse bunu başaramayacak” diye konuştu.