SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim’in AC Milan’dan eski öğrencisi Gürcü Kaladze Florya Metin Oktay Tesisleri’nde Terim’i ziyaret etti.

Profesyonel futbol kariyerine 1993 senesinde ülkesinin takımlarından Dinamo Tiflis'te başladıktan sonra 1998 ila 2001 yıllarında Ukrayna'da Dinamo Kiev için oynayan Kakha Kaladze, 2000-2001 sezonundan itibaren toplam 10 sezon forma giydiği Milan'da Avrupa çapında bir futbolcuya dönüşmüştü. Terim ile 2001 yılında Milan’da birlikte çalışan Kaladze, 2010-2011 ve 2011-2012 sezonunda Genoa'da oynadıktan sonra futbolu bırakmıştı.

Futbola veda ettikten sonra politikaya atılan Gürcü politikacı, Ekim 2012'deki seçimlerin ardından Gürcistan Başbakanı Bidzina Ivanishvili'nin kabinesinde Enerji Bakanı oldu.

Türkiye'de bir dizi ziyaret gerçekleştiren Kakha Kaladze, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde eski hocası Fatih Terim ile buluştu. Terim tarafından tesis binası önünde karşılanan Gürcistan Enerji Bakanı, daha sonra deneyimli hocanın odasında ağırlandı. İkili arasındaki sıcak sohbetin ardından Kaladze'ye Galatasaraylı futbolcuların ve Fatih Terim'in imzasının bulunduğu bir Galatasaray forması hediye edildi.

Kakha Kaladze Fatih Terim'i ziyaret etti / VİDEO

“HOCAMIZ HAYATIMIN BİR PARÇASI”

Kakha Kaladze, ziyareti esnasında Galatasaray TV'ye açıklamalarda bulundu. Fatih Terim ile buluşmaktan ötürü büyük mutluluk duyduğunu belirten Kaladze, “Benim hocalığımı yapmış bir insan; ama O, antrenörlüğünden önce çok önemli, büyük biri. Burada onu görebildiğim için mutluyum. Şu anda farklı bir iş yapıyor olsam da, futbol benim hayatım oldu. Hocamız da hayatımın bir parçası. İstanbul'da onu selamlamak, benim için çok önemliydi. Yarın maça da geleceğim, umarım yarın akşam da kazanır” ifadelerini kullandı.

“UMARIM MANCHESTER’I YENERLER”

Galatasaray'ın önemli bir tarihe sahip olduğuna vurgu yapan Kaladze, “Galatasaray'ı çok iyi tanıyorum. Türkiye'nin en büyük kulüplerinden biri, önemli bir tarihi var. Bu sezon kazanabilecekleri tüm kupaları kazanmalarını ve özellikle Salı akşamı Manchester United önünde bir galibiyet almalarını umuyorum” diye konuştu.

Futbol sonrasındaki hayatına da ayrıca değinen Gürcü politikacı, “Farklı bir karar alarak politikaya girdim. Mayıs'ta ilk adımımı attıktan sonra Ekim ayındaki seçimlerde kazandık. Amacım halkıma ve ülkeme hizmet etmekti. Umarım bu konuda elimden gelenin en iyisini yapmaya devam edebilirim” dedi.

TERİM: “DÜZGÜN VE KARAKTERLİ BİRİ”

Eski oyuncusunu yolcu ettikten sonra görüşlerini GSTV ile paylaşan Fatih Terim, “Bugün bir telefon geldi, Gürcistan Enerji Bakanı olduğunu bilmiyordum açıkçası. Çok mutlu olacağımı ifade ettim. Dünden beri ziyaret etmek istediğini söylemiş çünkü kulüp yetkililerimize. Gürcistan'da çok önemli bir yere gelmiş. Zaten düzgün ve iyi karakterli, iyi bir oyuncuydu. Çok mutlu oldum, gurur duydum. Kısa bir süre beraber olmamıza rağmen sevgisi bitmemiş. Demek ki onda iz olarak bir şeyler bırakmışım” sözleriyle duygularını dile getirdi.

Tadılması gereken hisler yaşadığını belirten tecrübeli teknik adam, “Yarın onu maça davet ettik. Bakan olsa da esas mesleği olan futbolu unutmuyor. Gelmek istedi, maçımıza gelecek. Onu misafir edeceğiz” şeklinde konuştu.

Gürcistan Hükümeti'nin eski oyuncusuna önemli bir görev vererek doğru hareket ettiğini anlatan Terim, Kaladze'nin çok başarılı olacağına inandığını ifade ederek sözlerini noktaladı.

Yayınlanma Tarihi:09:49,