SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sözleşmesi sezon sonu bitecek İbrahim Toraman'a çizme yolu gözüktü. Kırmızı-siyahlı ekip futbolu bırakacak Yepes'in yerine Kartal'ın tecrübeli savunmacısını istiyor

Beşiktaş’ın ‘Feda' sezonunda üzücü bir ayrılık gerçekleşebilir. 2004'en bu yana siyah-beyazlı formayı giyen İbrahim Toraman'a İtalya'nın dünyaca ünlü takımı AC Milan talip oldu. Sezon sonu Beşiktaş ile olan sözleşmesi sona erecek 31 yaşındaki futbolcunun Milan kulübüne önerildiği, İtalyanların ise Toraman'ı Serie A için oldukça uygun buldukları öğrenildi. Toraman, hem eski hem de mevcut Beşiktaş yönetimlerinin sözleşme uzatma tekliflerini daha önce geri çevirmiş, görüşmeler için bu sezon sonunu işaret etmişti.

LİLLE’İ GERİ ÇEVİRDİ

Kabus gibi bir sezon geçiren Milan, kadrolarındaki tecrübeli isim Mario Yepes'in 36 yaşına gelmesi ve sezon sonunda futbolu bırakmayı düşünmesi sonucu bu bölgede arayışa başlamıştı. Devre arasına kadar İbrahim Toraman'ın maçlarını izletecek Milan, yıldız futbolcuya uzun süreli bir kontrat önerecek. Özellikle bu sezon genç oyuncularla yakından ilgilenerek ‘Feda' sezonunun simge isimlerinden biri haline gelen Toraman geçtiğimiz günlerde ise bir başka Avrupa ekibini geri çevirdiği öğrenildi. Lille'in transfer teklifini öneriler yıllık ücreti yetersiz bulduğu için reddeden İbrahim Toraman, Milan'a ise oldukça sıcak bakıyor.

Deniz EKE / AMK

Yayınlanma Tarihi:10:30,