SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş, yine menajerler arasında kaldı; olan Hasan Türk'e oldu. Siyah-beyazlı teknik heyetin üzerine titrediği Hasan, 31 Ağustos'ta menajeri Erdil Arpacı ile sözleşmesi bitince, o dönem A2 takımını çalıştıran Metin Uzun'un da tavsiyesine uyarak, babasına haber vermeden menajer Engin Kırkpınar ile anlaştı. Genç oyuncu, babası Sefa Türk'ün onayını almadan sözleşmenin yürürlüğe konulmamasını istediyse de bu talebi gerçekleşmedi.

KIRKPINAR KONTRATI BOZMADI

Söz konusu sözleşme 17 Ekim 2012'de yürürlüğe konulunca devreye baba Sefa Türk girdi. Engin Kırkpınar ile görüşen ve kontratın feshini isteyen Türk, ilk etapta “Pazartesi iptal ederiz” yanıtını aldı. Ancak önceki gün Sefa Türk'ün Beyazıt'taki ayakkabıcı dükkanına giden menajer Kırkpınar, “Eğer sözleşmeyi iptal edersem benim kariyerim biter” dedi ve bunu yapamayacağını bildirdi.

TAZMİNAT 300 BİN EURO

Hasan Türk'ün kontratı iptal etme ihtimali de bulunmuyor. Çünkü Beşiktaş'tan aylık 2 bin TL alan, 10 maç oynaması halinde ise ancak fazladan 10 bin TL kazanabilecek genç futbolcu sözleşmeyi feshederse Engin Kırkpınar'a tam 300 bin euro ödemek zorunda kalacak. Menajerler arasında kalan, babasıyla da arası açılan Hasan Türk ise günlerdir doğru dürüst uyku uyuyamıyor, kendini futbola veremiyor.

Ersoy ÖZDEM / AMK