SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim Türkiye-Danimarka maçına gitti, 19'luk Kerim Frei'yi canlı izledi ve “Geleceğin Arda Turan'ı olur” dediği gurbetçi oyuncunun transferini istedi

MEVLÜT’E ‘AL DA AT’ DEDİ

1993'TE Avusturya'da doğan, babası Türk, annesi Faslı olan ve futbol altyapısını İsviçre'de alan Kerim Frei Türkiye-Danimarka milli maçıyla ay-yıldızlılara ‘merhaba' dedi, son 25 dakikadaki futboluyla tribünleri mest etti. Mevlüt Erdinç ile beraberliği bulduğumuz golün asistini yapan Kerim'i Türk Telekom Arena'da yerini alan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim dikkatle takip etti.

19 yaşında olmasına rağmen sorumluluk almaktan kaçmayan ve orta sahanın solunda oynayan Kerim Frei, A Milli Takım'da Arda Turan'a ayak uydurabilen tek isimdi. Terim, canlı izlediği Kerim'in futbol stilini eski öğrencisi Arda'ya benzetti.

FATİH TERİM’İ BÜYÜLEDİ

İmparator, çok beğendiği Kerim Frei için sarı-kırmızılı yönetime olumlu rapor verdi. Transferde geri sayıma geçildi.

Fulham formasıyla 2011-12'de toplam 25 maça çıkan Kerim Frei, bu sezon başında Cardiff City'ye kiralanmıştı. 1.71 boyunda olan ve sağ ayağını çok etkili kullanan Kerim, pasaportuna taşıdığı İsviçre adına alt yaş kategorilerinde boy gösterse de A takım tercihini Türkiye'den yana kullandı.

“Koyunlu” soyadına sahip Kerim Frei'in Fulham ile sözleşmesi 2015 yılına kadar. Faslı sol açık Amrabat'ta umduğunu bulamayan Galatasaray devre arasında Kerim'i ‘Aslan' yapmaya kararlı.

Bahadır ÇOKİŞLER / AMK

 

İŞTE KERİM FREİ… VİDEO 

Yayınlanma Tarihi:11:38,