SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arkadaşımız Bahadır Çokişler'e konuşan Lugano, eşiyle birlikte geldiği İstanbul'dan umut dolu ayrıldı.

Uruguaylı futbolcu Diego Lugano, şartların oluşması halinde eski takımı Fenerbahçe’ye dönebileceğini söyledi. Lugano, Galatasaray’dan ise teklif gelirse reddedeceğini ifade etti.

2 sene önce F.Bahçe Şampiyonlar Ligi'nden elendiğinde takımdan ayrılan ve PSG'ye 3 milyon euroya satılan Diego Lugano, yeniden Türkiye'deydi. Daha önce İstanbul'da doğan kızı Bianca'nın doğum belgesini almak için İstanbul'a geldiğini belirten Uruguaylı yıldız, PSG'deki durumu ve geleceğiyle ilgili soruları cevapladı.

Türkiye-Danimarka maçını izlediğini de belirten 31 yaşındaki defans oyuncusunun cümleleri şöyle: “Bianca'nın doğum belgesi almaya geldim. Dün de maçı izledim. İstanbul ziyaretim çok hızlı geçti benim için. Bol bol çay içme fırsatım oldu.

ALEX’E ÜZÜLDÜM

Siz de takip ediyorsunuzdur. Fransa tecrübem çok iyi geçmiyor. Takımın çok geniş bir kadrosu var. Paris'te mutsuzum ama daha 1.5 yıllık sözleşmem var, savaşmaya devam edeceğim.

Açık konuşmak gerekirse ben burayı çok özlüyorum. Takımla taraftar arasında çok iyi bir bağ vardı. Tabii ki gelecekte her şey olabilir gelecekte. F.Bahçe'nin kapılarının bana açık olduğunu da biliyorum. Bana teklif olmadı ama belki benim yerime menajerimle konuşulmuştur. Benim F.Bahçe kimliğim var. Türkiye'de başka bir takımdan teklif gelse değerlendirmem.

Alex’in ayrılığı her iki taraf için de iyi oldu bence. Başkan Aziz Yıldırım'la Aykut Kocaman'ın bu kararı alırken haklı sebepleri vardır tabii ki. Ama keşke böyle olmasaydı. Alex takımın önemli bir parçasıydı. Onun için üzüldüm.”

Bahadır ÇOKİŞLER / AMK

 

 

Yayınlanma Tarihi:09:41,