SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Devre arası transferde takıma yıldız bir golcü ekleyecek Beşiktaş, hem takıma tecrübe katacak hem de bitiriciliğiyle fark yaratacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu Pierre Webo için uzun süredir nabız yokluyordu. Carlos Carvalhal'in istifasıyla sekteye uğrayan iki kulüp arasındaki görüşmeler, İBB'nin teknik adam sorununu çözmesiyle yeni bir aşamaya girdi. Yeni hoca Bülent Korkmaz, turuncu-lacivertli yönetime ‘Webo'ya iyi bir teklif varsa gidebilir' raporu iletti. Bunun üzerine İBB Yönetimi, Beşiktaş'a oyuncuları ile görüşme izni verdi; siyah-beyaz-lılarda hız kesmeden harekete geçti.

Kartal, Webo'nun bağlı olduğu Fransa kaynaklı menajerlik şirketi GM Foot Paris'in Türkiye temsilcisini İstanbul'a çağırdı. Siyah-beyazlı kulüp adına bu transferi yöneten Tamer Kıran, yetkili menajerle önümüzdeki salı günü masaya oturacak; Akaretler'deki kulüp binasında gerçekleşecek bu görüşmede taraflar taleplerini bildirecek… Bu gelişmeler siyah-beyazlı kulislerde transferin mutlu sonla biteceğine dair bir işaret olarak algılandı. Tecrübeli futbolcu da daha önce, “Türkiye'de mutluyum ama kariyerime büyük bir takımda devam etmek isterim” di-yerek ocak dönemi için transferine yeşil ışık yakmıştı.

Ersoy ÖZDEM / AMK

Yayınlanma Tarihi:13:00,