SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçeli futbolcular Sezer Öztürk ve Joseph Yobo, kulübün resmi GSM hattı Fenercell kullanıcıları ve Fenercell’in 21’lik tarifesinin reklam yıldızı Oğuz Atağ ile buluştu.

Buyaka Alışveriş Merkezi’ndeki Paul Restaurant’ta gerçekleşen buluşmada, sarı-lacivertli iki futbolcu Fenercell kullanıcıları ve 9 yaşındaki reklam yıldızıyla yemek yedi.

Keyifli bir havada geçen yemekte minik reklam yıldızı, reklam filmindeki rolünü canlandırdı. Futbolcular da Oğuz Atağ’a forma imzalayıp, Fenercell kullanıcılarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Organizasyonda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Yobo, sarı lacivertli takımın form durumu ve geleceği ile ilgili açıklamalarda bulundu. İşte Yobo’nun açıklamaları:

Yobo, takımınının performansı ile ilgili olarak sorulan soruya “Futbolda mutlaka inişler de oluyor, çıkışlar da oluyor. Geçmiş süreçte iyi oyunlarımız da oldu, kötü oyunlarımız da… Bunları dönem dönem skorlara da olumlu veya olumsuz anlamda yansıdı. Son oynadığımız maçlarda çok iyi bir performans yakaladık; hem futbol, hem skor olarak. Tabii ki bundan mutluyuz. Tek amacımız var bu olumlu neticeleri, galibiyetleri önümüzdeki maçtan itibaren diğer maçlara da yansıtarak çıkışımızı sürdürmek.” yanıtını verdi.

Cumartesi günü Fenerbahçe’nin deplasmanda yapacağı Eskişehirspor maçı ile ilgili olarak Yobo, “Rakibimiz çok güçlü bir takım. Sert bir takım. Bizi gerçekten zorlu bir maç bekliyor bunun bilincindeyiz. Ancak futbolda her şey olabilir. Ne kadar da güçlü bir takım olsa da, biz son haftalarda yakaladığımız özgüveni, iyi futbolu Eskişehirspor maçıyla birlikte sürdürmek istiyoruz. Takım olarak tek amacımız galibiyetle dönmek. Bunun için de ne gerekiyorsa, futbolcular olarak yapmaya hazırız” diye konuştu.

Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi'nde Marsilya ile oynayacağı maç ile ilgili sorulan soruya Yobo, “Olympique Marsilya maçı zor, gerçekten zor bir maç. Ancak biz bütün özgüvenimizle oraya gideceğiz. Grupta lideriz. İyi oynuyoruz Avrupa Ligi'nde. Tabii ki karşımızda zorlu bir takım olacak. Gerçekten büyük bir takım. Bize sıkıntı yaratabilecek bir takım. Ancak grupta oynadığımız maçlarla biz de onlara sıkıntı yaratabileceğimizi çok rahatlıkla gösterdik. Ortada olan bir maç. İki büyük takımın, kulübün karşılaşması olacak. Bizim en büyük artımız kendimize olan son haftalarda yakaladığımız özgüven. Bununla birlikte Marsilya maçından iyi bir neticeyle dönmek istiyoruz” yanıtını verdi.

‘İYİ DURUMA GELİYORUM AMA YÜZDE YÜZ DEĞİLİM’

Takımda yaşanan sakatlıklar ve kendi durumu ile ilgili olarak Yobo, “Benim açımdan bakarsak, sakatlık yaşadım ancak son iki maçta oynadım . İyi duruma geliyorum toparlıyorum. Yüzde yüz değilim ancak toparlıyorum daha da iyi olacağım. Geçmiş dönemsel kilit oyuncuların aynı anda sakatlık yaşaması bir anda takımın genel gidişatını da doğrudan etkiledi. Ancak onların da dönmesiyle birlikte takım tekrar eski durumuna gelerek, performansını yakaladı. Umarım bütün herkesin sağlıklı olduğu ortamda Fenerbahçe çok daha güzel ve başarılı günler görecektir.” diye konuştu.

Yobo, 5 maçlık cezanın ardından tribünlerin eski haline dönmesi konusunda şunları söyledi: “Cezalı dönemde kadın ve çocuk taraftarlarla birlikte oynadık. Onlar ellerinden gelenin fazlasını yaptılar destek anlamında. Çok güzel bir atmosfer yarattılar. Ancak tabii ki bu değişik bir durum. Geçen sezon bunu ben tecrübe etmiştim. Yeni gelen yabancılar için farklı bir durumdu. Alışık olmadıkları bir şey. Cezanın bitmesiyle beraber bütün taraftarlar stada geldiler. Erkek, kadın, çocuk, gerçek atmosfer o. Biz gerçekten onları çok özlemiştik. Bizim onlara gerçekten ihtiyacımız var. Saha içinde limitlerinizi zorlamanız üst sınıra çıkmanız için o desteğe mutlaka ihtiyacınız oluyor. Bunu da gerçek taraftarımızın önünde fazlasıyla hissediyoruz. Taraftarımızla bütünleşme şansı yakaladığımız için çok mutluyuz. Onların desteğiyle başarılı günleri devam ettiririz umarım.”

Yobo, bu organizasyonu gerçekleştirenlere de teşekkür ederek şunları söyledi: “Buraya geldik ve bu organizasyonu gerçekleştirenlere teşekkür ediyorum. Fenercell kullanıcılarıyla bir arada bulunma şansı yakaladık. 3 yıldır fenercell kullanıcısı olarak çok mutluyum. Umarım kullanıcı sayısında önümüzdeki süreçte hızla artmasını temenni ederim.”