SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hazırlık maçları kapsamında Portekiz, Gabon Milli Takımı’yla karşı karşıya geldi. Kaşifler Afrika ekibiyle 2-2 berabere kalarak şaşırttı. Karşılaşmadaki 4 golün 3’ü penaltılardan geldi. Portekiz adına golleri 35’de penaltıdan Pizzi ve ikinci yarıda oyuna dahil olan Beşiktaşlı Hugo Almeida kaydetti. Portekiz Arjantin’in Suudi Arabistan beraberliğinden sonra 2. bir sürprize imza atmış oldu.

Portekiz mücadeleye Beto, Pereira, Pepe, Ricardo Costa, Custodio, Moutinho, Micael, Macedo, Pizzi, Nelson Oliveira ve Varela 11’iyle başladı. Beşiktaşlı futbolcu Hugo Almeida 55’te Macedo yerine oyuna dahil olurken yıldız futbolcu 60. dakikada fileleri sarsarak takımına katkıda bulundu.

32’de Gabon bulduğu penaltıyı Madinda ile skora çevirerek durmu 1-0’a getirdi. 3 dakika sonra da Portekiz penaltı buldu ve Pizzi skoru eşitledi. Soyunma odalarına 1-1 eşitlikle gidilirken ikinci yarıda Hugo Almeida 60’da fileleri sarsarak Kaşifler’i 2-1 öne geçirdi. Afrika ekibi 69’da bir penaltı daha buldu ve topun başına geçen Poko maçın son golünü atarak maçın skorunu tayin etti.

Yayınlanma Tarihi:01:41,