SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Taktik çalışmalar ve şut idmanının yapıldığı, çift kale maçla sona eren antrenmanda tedavilerine devam edilen Mustafa ve Fernandes ile milli takımlarda olan oyuncular Ersan, Almeida, Holosko, Sivok, Veli Kavlak, Hasan Türk, Kadir Arı ve Oğuzhan katılmadı. Beşiktaş, bugün saat 14.00'te tesislerde A2 takımıyla bir maç yapacak.

KARTAL’A YİNE YILDIRIM

Pazar günü oynanacak Antalyaspor-Beşiktaş maçına, tecrübeli hakem Yunus Yıldırım atandı. 5. haftada oynanan Gaziantepspor-Beşiktaş maçında da düdük çalan Yıldırım, siyah-beyazlılar aleyhine penaltı vermiş ve maçı G.Antep 3-2 kazanmıştı.

ANTALYA’YA GÖTÜRÜLECEK MANU İĞNEYLE SAHAYA ÇIKACAK

İki gündür yoğun tedavi gören Manuel Fernandes, Antalya'ya götürülecek. Maçta oynama ihtimali yüzde 50 seviyesindeki Portekizli, bu kentte yeniden kontrolden geçecek. Eğer Fernandes'te ciddi bir sorun bulunmazsa özel iğneyle oynatılabilecek.

MİLLİ ÇAĞRIYI BEKLEDİM

Olcay Şahan, Abdullah Avcı'dan davet beklediğini ancak umduğunu bulamadığını söyledi. Olcay, “Danimarka kadrosu açıklandığında ben de orada olmayı umuyordum ancak olmadı. Yine de çalışmaya devam edip bir sonraki kadroyu bekleyeceğim” dedi.

STADIN DANIŞMANI KİPTAŞ

Beşiktaş’ın yeni stadı konusunda önemli gelişmeler yaşanırken başkan Fikret Orman, proje ile ilgili ilk bilgileri verdi. Stadın tamamen kulübün kendi kaynakları ile yapılacağını belirten Orman, “İngiltere'deki temaslar gayet olumlu geçti. Projeye, KİPTAŞ müşavirlik (danışmanlık) yapacak” dedi. Siyah-beyazlı kulüp Wembley ve Emirates gibi statların yapımında da görev alan IMG şirketi ile yeni stadın pazarlanması konusunda işbirliği anlaşması imzalamıştı.

BULUT YÜZÜNDEN YANDILAR

Samet Aybaba'nın sezon başında kadro dışı bıraktığı Tanju Kayhan, Burak Kaplan, Rıdvan Şimşek ve Atınç Nukan'ın; menajerleri Ahmet Bulut yüzünden aforoz edildikleri ortaya çıktı. Quaresma ile yaşananlar nedeniyle kara listeye giren menajer Bulut'a soğuk savaş açan siyah-beyazlı kulüp, Aybaba'nın de onayıyla söz konusu dört futbolcuyu A2 maçlarına bile almıyor. Dört gencin devre arasında elden çıkartılması bekleniyor.