SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Devler Ligi'nde havuza dönen Cluj karşılaşmasında sakatlanıp acılar içinde kenara gelen İsveçli yıldız iyileşti. Karabük maçında en az bir devre oynaması beklenen Elmander, ManU'ya karşı tamamen hazır olacak, Terim'in de forvet alternatifi güçlenecek.

‘NEREDEN ÇIKTI 2 AY’

Galatasaray’a Johan Elmander'den müjdeli haber… Şampiyonlar Ligi'nde Cluj ile oynanan karşılaşmada ciddi biçimde sakatlanan yıldız golcünün sahalara dönmesinin 2 ayı bulabileceği söyleniyordu. Elmander “9 günde tek başıma idmanlara başladım. Dönmem o kadar uzun sürmez” diyerek ilk ağızdan “2 ay yok” söylentilerini yalanlamıştı. Ancak hiç kimse Viking'in bu kadar çabuk sürede sahalara dönmesini beklemiyordu. Manchester United ile oynanacak Devler Ligi mücadelesine yetiştirilmesi için uğraşılan Elmander, Karabük'e karşı da forma giyebilecek.

İMPARATOR RAHATLADI

Elmander’in yokluğunda Fatih Terim, Burak Yılmaz-Umut Bulut ikilisinden yeterince verim alsa da alternatif sıkıntısı da çekmedi değil. Burak, Cluj'a 3 gol attı, Umut, Mersin'de ağları sarstı. Ancak Elmander'in korkusuzca vurduğu bitirici vuruşlar, özellikle Mersin'de çok arandı. Baros ve Sercan'ı Mersin maçının 18'ine almayan Terim, maç berabere olunca elinde forvet yedeği olmadığı için istediği hamleyi yapamamıştı. İmparator şimdi Elmander'i Karabük karşısında bir devre oynatmayı planlıyor. Manchester'a karşı da koz olarak tutacak.

Bahadır ÇOKİŞLER / AMK