SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Uzun süredir büyük form düşüklüğü yaşayan Halil Altıntop, son oynanan Akhisar Belediyespor maçında da çok kötü oynamış ve 75. dakikada Şenol Güneş tarafından kenara alınmıştı. Ancak Halil'i esas sarsan olay, oyundan alınmak değil çıkarken yuhalanmak olmuştu. Bu tepkiye çok üzülen gurbetçi futbolcunun isyan etme noktasına geldiği bildirildi.

Halil'in yakın çevresine, “Sorumluluk alamıyorum. Gol baskısı yüzünden bu hale geldim. Gol kaçırırsam büyük tepki oluyor. Ben de ister istemez kendimi kale önünden daha uzaklara, kenarlara doğru atıyorum ve pozisyon almaya çalışıyorum” dediği öğrenildi. Hocasının kendisinden memnun olduğunu belirten Halil, “Şenol Güneş, fiziki durumumu takdir ediyor ve iyi niyetimden yararlanmak istediğini hep söylüyor. O yüzden de bana şans veriyor ama tribünler beni çok yıpratıyor” diye konuştu.

Öte yandan hem Güneş'in hem de takım arkadaşlarının Halil'e büyük destek verdikleri kaydedildi. Arkadaşlarından sık sık “Kendini bu kadar üzme” telkini alan Halil'i, Şenol Güneş'in de evine davet ettiği ve eşiyle beraber gurbetçi futbolcuya moral yemeği verdiği ifade edildi.

Yayınlanma Tarihi:11:47,