SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İrfan Aktar başkanlığında, Galatasaraylı eski yönetici, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün davetiyle Dedeman Oteli’nde gerçekleştirilen sarı-kırmızılı kulübün aylık olağan divan kurulu toplantısında Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ile yönetim kurulu üyeleri Sedat Doğan, Emir Sarıgül, Refik Arkan, Ahmet Ocaklı, Semih Haznedaroğlu ve Necati Demirkol hazır bulundu.

Mustafa Sarıgül, toplantının başında yaptığı konuşmada, yönetimde bulunduğu 4 yılık süre içinde Galatasaray Futbol Takımı’nın ligde üst üste şampiyon olduğunu, UEFA Kupası’nı ve UEFA Süper Kupa’yı kazandığını hatırlatarak, ”Aynı başarıyı Ünal Aysal başkan ve takımının kararlı, verimli ve uyumlu çalışarak başaracaklarına inanıyorum. Teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Geçen aya ait toplantı tutanaklarının onaylanmasının ardından, Avrupa Kulüpler Ligi ve 2011 Süper Lig şampiyonu olan Galatasaray Judo Takımı’na Divan Başarı Beratı verildi.

Kazandıkları kupalar salonda Divan Kurulu masasında sergilenen judoculara, kulüp başkanı Aysal, Divan Kurulu Başkanı Aktar ve yönetim kurulu üyeleri berat verdi.

GEÇEN 1 YILDA 22 MİLYON 738 BİN LİRALIK YATIRIM YAPILDI

Yönetim kurulu üyesi Sedat Doğan, barkovizyon sunumuyla yaptığı konuşmada, tesisleşme çalışmalarını anlattı.

Galatasaray Kulübü’nün geçen bir yıl içinde tesisleşme ve altyapı için kalıcı olan 22 milyon 738 bin liralık yatırım yaptığını söyleyen Sedat Doğan, yeni yatırımlar için de 14 milyon 395 bin lira harcanacağını bildirdi.

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Romanya’nın Cluj takımıyla yapılan ve yoğun yağışın olduğu maçta zeminde yaşanan sıkıntıya değinen Doğan, sonrasında yapılan çalışmaları anlattı.

Kamuoyunda konuyla ilgili ciddi spekülasyonlar yapıldığını kaydeden Doğan, stadın ihalesi yapılırken çatısının kapanacak şekilde ihale edilmediğini hatırlattı. Cluj maçında yaşanan durumun ardından yönetim kurulu olarak 3 ayrı kurumla irtibata geçtiklerini belirten sarı-kırmızılı yönetici, yerli ve yabancı bu kurumların aynı zamanda FIFA, UEFA ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun saha etütlerini yapan danışman veya akretide kurumlar olduğunu ifade etti.

Doğan, stadın zemin etüdü için 28 Ekim’de başlayan çalışmada raporların aralık ayı başında teslim edileceğini, çalışmada çim katman analiz, vejetasyon katman analiz, drenaj katmanları analiz ve drenaj sistem analiz raporu çıkarılacağını bildirdi.

STAT İÇİN 14 MİLYON 395 BİN LİRALIK HARCAMA YAPILACAK

Sedat Doğan, Türk Telekom Arena’da yapılması planlanan yenilikler için 14 milyon 395 bin lira harcama yapılacağını açıkladı.

Galatasaraylı yönetici, statta doğalgaz ısıtma sistemiyle bir ısıtma projesi için çalışmaların sürdüğünü, projeyi gelecek yıla yetiştirmek istediklerini kaydetti.

Stadyumda taraftarların vakit geçirdikleri üst dolaşım alanlarının giydirme camla kapatılacağını, stat ofislerinin ve aslanlı yol konser düzeni yapılacağını anlatan Doğan, stadyum çatısını şeffaflaştırmak istediklerini belirtti.