SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İsveç’in golcüsü Zlatan İbrahimoviç, İngiltere ile oynayacakları özel maçtan önce Steven Gerrard’a övgüler yağdırdı. İbrahimoviç, Gerrard’ın Ada’dan ayrılarak Liverpool’dan daha büyük bir Avrupa kulübüne gitmesi gerektiğini savundu.

Steven Gerrard, İngiltere’nin İsveç ile oynayacağı hazırlık maçında kaleci Peter Shilton, David Beckham, Bobby Moore, Bobby Charlton ve Billy Wright'ın ardından milli takım formasını 100. kez giyecek 6. futbolcu olacak. Özel maç öncesi İsveç’in golcüsü İbrahimoviç de Gerrard’a övgüler yağdırdı.

‘LIVERPOOL DA BÜYÜK KULÜP AMA…’

Gerrard’ın çok önemli bir oyuncu olduğunu düşünen İbrahimoviç, Liverpool kaptanının Premier Lig’den ayrılmak vaktinin geldiği görüşünde. Gerrard’a daha büyük bir Avrupa kulübüne gitmesi çağrısında bulunan İbrahimoviç, “Liverpool da büyük bir kulüp. Ancak Gerrard'ın bence daha büyük bir kulüpte forma giyme zamanı geldi. Premier Lig’de başka bir takıma gideceğini düşünmüyorum. Bu yüzden Ada’dan ayrılıp Avrupa’nın büyük bir kulübüne transfer olmalı” diye konuştu.

‘GERRARD HER YERDE BAŞARILI OLUR’

Gerrard’ın ayrılık kararı alması halinde pekçok talibi olacağını savunan İbrahimoviç, “Bunu biliyorum çünkü pekçok farklı takımın formasıyla Gerrard’a karşı oynadım. Teknik direktörlerim her zaman Gerrard’a dikkat etmemizi söylerdi. Bu yüzden kendisinin Ada dışında da çok başarılı olacağını düşünüyorum” dedi.