SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın transfer gündemindeki Alper Potuk için devre arasında bir gelişme yaşanması beklenirken, Eskişehirspor Sportif Direktörü Zafer Tüzün , konuyla ilgili önemli bir açıklama yaptı.

 Tüzün, Radyospor’da Özgür Sancar’ın sorularını yanıtladı ve ilk etapta genç futbolcuyu kadroda tutmak istediklerini, ancak parasal açıdan çok cazip bir teklif gelmesi durumunda bunu değerlendirebileceklerini söyledi; takas önerisine ise sıcak bakmadıklarını belirtti. Tüzün ayrıca giden oyuncunun yerine yenisi koyabilecek bir sistem oluşturduklarını sözlerine ekledi.
Sportif Direktör Tüzün, “Alper için diğer takımların transfer girişiminde olmalarından daha doğal bir şey yok. Alper, Veysel, Burhan… bunlar yetenekli oyuncular” dedi.
BİZ GİDEN OYUNCUNUN YERİNE YENİSİNİ KOYABİLECEK BİR SİSTEM OLUŞTURDUK
Zafer Tüzün, “Alper konusunda Galatasaraya’dan çok cazip bir teklif geldiğinden tabii ki düşünülür. Sadece biz değil, bütün kulüpler düşünür. Bizim parasal açıdan bir sıkıntımız yok. Ama cazip bir teklif geldiğinde tabii ki düşünürüz. Genç oyunculara yatırım yaptık. Bunun nedeni de elimizdeki genç oyunculardan bir tanesi de çok cazip bir teklif geldiğinde onun yerini doldurabilmeyi amaçladık. Geleceğe doğru bir planlamayla bakıyoruz. Her hangi bir oyuncumuz gittiği zaman kaybımızın olmaması için genç oyuncuları kadromuzda barındırıyoruz” diye konuştu.
NAKİT OLARAK CAZİP BİR TEKLİF OLMALI 
 
Tüzün, “Biz her hangi bir futbolcumuza gelecek oyuncu takaslarıyla ilgilenmiyoruz. Hedeflerimizi koyarken kısa, uzun vadeli diye koyduk. Kısa vadede oyuncu takaslarıyal ilgilenmiyoruz. Eskişehirspor’da başarıyı kovalayacak bir kadroya sahibiz. Alper konusunda nakit olarak cazip bir teklif geldiğinde tabii ki düşünürüz” şeklinde konuştu.