SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
İşte Falcao’nun yeni adresi!

İşte Falcao’nun yeni adresi!

Chelsea'nin Falcao'yla kişisel konularda anlaştığı ve Ocak ayında bu transferin bitebileceği öne sürüldü.

Ocak ayında bu transferin bitebileceği iddia edildi…Goal.com’un haberine göre; Chelsea, Atletico Madrid’in golcü oyuncusuyla kişisel konularla anlaştı. Satın alma opsiyonu 60 milyon Euro olan Kolombiyalı golcü için de Chelsea yönetimi, kulübün sahibi Roman Abramovich’ten transfer izni aldı.

Manchester City ve Paris Saint Germain’in de listesinde olmasına karşın Falcao’nun, Ocak ayında Chelsea’ye gitmek istediği ileri sürüldü. 26 yaşındaki oyuncunun bonservisinde pay sahibi olan menajer Jorge Mendes’e rağmen, Kolombiyalı oyuncunun kişisel konularda Chelsea ile anlaştığı bildirildi. Golcü oyuncu Chelsea’ye gittiği takdirde Premier Lig tarihinin en çok kazanan isimlerinden biri olacak.

Fernando Torres’in Ocak ayında satış listesine konabileceği ve buradan gelecek paranın da Kolombiyalı golcünün transferinde kullanılacağı da haberde yer alırken, Abramovich’in kulübü satın aldığı 9 yıllık dönemde ilk kez kar eden son Avrupa Şampiyonu’nun da UEFA Finansal Fair Play kurallarına uygun durumda olduğu hatırlatıldı.2009’da Avrupa’ya transfer olan Falcao, Porto ve Atletico Madrid’le çıktığı 147 maçta 121 gol attı.