SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Dünya Şampiyonası’na gidebilmemiz için çok güçlü bir takımla hazırlık maçı yapmak istedik. Bu nedenle Türkiye’yi tercih ettik.” Bu sözler Danimarka Milli Takım Teknik Direktörü Morten Olsen’e ait…

Dünya Kupası Grup Elemeleri’nde ilk 3 karşılaşmada aldıkları 2 puanın yeterli olmadığını ve çok kötü sonuç olduğunu belirten Morten Olsen, “Brezilya’da yapılacak Dünya Kupası’na, 2013 yılı içinde bilet almak istiyorsak, çok iyi hazırlık yapmamız gerekiyor. Böyle bir hazırlık maçını da ancak Türkiye ile yapabilirdik. Çek Cumhuriyeti ve Bulgaristan milli takımlarının gücüne ve oyun sitiline en uygun takım Türk Milli Takımı. Önümüzdeki yıl içinde Dünya Şampiyonası için mücadele edeceğimiz maçlar var. Bu nedenle Türkiye ile maç yapabilecek olmak beni çok memnun etti. Kendi takımımızı, uluslararası arenada sürekli ilerleme kaydeden bir takımla test edeceğiz. İnşallah, Türk Milli Takımı’nın oyunu, Çek Cumhuriyeti ve Bulgaristan’a göre daha eğri büğrü olmaz. Türklerin nasıl oynayacağını önceden kestirmek her zaman zor” dedi.

Morten Olsen, Türkiye’nin de 2013 veya 2014 yılında Danimarka’ya gelerek bir dostluk maçı oynaması konusunda anlaştıklarını söyledi.

TEK SATIR YAZMADILAR

Danimarka medyası ise Türkiye ile yapılacak dostluk maçına önem vermedi. Genelde dostluk maçları öncesi milli takımın idmanına ilgi göstermeyen Danimarka medyası, bu kez sadece milli takıma ilk kez davet edilen Ajax’lı oyuncu Viktor Fischer’i haber yapmak için geldi. 18 yaşındaki Ajax’lı oyuncunun U 20’nin yıldızı olacağı öne sürüldü.

Öte yandan Danimarka Milli Takımı oyuncuları, yılın son maçını başarılı bir şekilde bitirmek istediklerini ve Türkiye’ye karşı mutlak bir galibiyet almaya çalışacaklarını söyledi. Danimarka Milli Takımı oyuncularından Lars Jacobsen ve Nicklas Pedersen’in, sakatlıkları nedeniyle Türkiye karşısında forma giyemeyecekleri bildirildi.