SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2011 yılı Ocak ayında açılışı yapılan stat, 23 Ekim'deki Cluj maçıyla iflas etmişti. Federasyon buna rağmen Danimarka maçını bu stada verirken Karabük ve Manchester maçlarıyla zemin yıpranacak…

Türk futbolu, G.Saray'ın Aslantepe'ye taşınmasıyla birlikte yepyeni bir tesis kazanmıştı. 2011 yılı ocak ayındaki Ajax maçıyla açılan TT Arena, Cluj maçının olduğu gün aşırı yağan yağmurla zemin rezaletine sahne olmuştu. Drenaj sorunu sadece aşırı yağan yağmura bağlanırken sezon öncesi yapılan konserler ve kongrelerin üstü kapatılmıştı.

AMAN YAĞMASIN!

TT Arena’daki yoğun maç mesaisi yarın Türkiye ile Danimarka arasında oynanacak özel maçla başlayacak. Cuma günü Galatasaray-Karabük maçına ev sahipliği yapacak olan kompleks, 20 Kasım'da Galatasaray-Manchester United maçıyla yoğun mesaiden çıkacak. Galatasaray'ın lig ve Avrupa mesaisinin yoğunlaştığı dönemde milli maçın Türk Telekom Arena'ya verilmesi tepkiyle karşılanırken, taraftarlar da “Aman yağmur yağmasın, zemin bozulmasın” temennisinde bulunuyor.

VE AVCI ARENA’DA!

İstanbul Büyükşehir Belediye ile hiç TT Arena'ya çıkmayan milli takımın hocası Abdullah Avcı, Danimarka maçıyla birlikte ilk kez Aslantepe'ye gelecek. Milli takımdaki Selçuk krizi nedeniyle Galatasaray maçlarını izlemeye gelmeyen Abdullah Avcı, bu maçla birlikte TT Arena'da ilk kez kulübede oturacak.

Mehmet ÖZCAN / AMK

Yayınlanma Tarihi:13:00,