SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Futbolda bir söz vardır, ‘Kazanan her zaman haklıdır' diye. Dün de Fenerbahçe uyutarak da olsa kazandı. Bu da haklı olduklarını ve doğru yolda devam ettiklerini gösteriyor bir bakıma. G.Saray, Beşiktaş, Antalya ve Bursa'nın puan kaybettiği haftada kazanmak önemliydi. Bir galibiyetle 3. sıraya kadar çıktılar ve daha da yukarılara çıkacaklardır böyle devam ederlerse. Daha önce de söylemiştim sarı-lacivertlilerin zaman geçtikçe lige ağırlığını koyacak diye ve söylediğimde de haklı çıktım.

Bildiğimiz gibi F.Bahçe'nin 5 maçlık bir seyircisiz oynama cezası vardı. Bu maçta kulübün cezası bitince erkek taraftarlar da lige dahil oldu. Ama pek özlemiş gibi değildi sarı-lacivertli taraftarlar takımlarını. Sebebi de F.Bahçe'nin çok coşkulu oynamaması bence. Sanki yorgundu oyuncular. Avrupa Ligi'nde perşembe günü oynanan AEL Limassol maçının yorgunluğunu atamamışlar üzerlerinden. Buna rağmen kazanmaları büyük takım olduklarını gösteriyor.

Dün akşam Yobo ve Bekir çok iyilerdi. Özellikle Bekir dripling yaparak fark yarattı. Orta saha oyuncularının denemediği şeyi deneyeip topla ileri çıkmayı denedi birkaç kez ve başarılı da oldu.Yine de muhtemelen Egemen dönünce Bekir yedeğe geçecektir. Ancak her zaman hazır olduğunu gösterdi hocasına ve camiaya.

Artık ligimizde takımlar iyi futboldan çok galibiyete odaklanmış. Bu da ligin kalitesini daha da düşürüyor. Bunu milli takımımızın durumundan da anlayabiliriz.

Ayrıca Ordu maçında fark ettik ki Alex konusu kapanmış. Taraftarfalar Alex'e dair pek tezahüratta bulunmadılar. Böylece hem kulübün hem de Aykut Kocaman'ın arkasında olduklarını gösterdiler. Zaten Aykut Hoca'nın zarar görmesinin kulübe de zarar vereceğinin bilincindeler.

Fenerbahçe’de Sezer Öztürk'ün oyuna girip gol atması özgüvenini arttırdı. Önceki yazılarımda belirtmiştim. Alex yoksa Sezer var. Bence daha çok fırsat verilmeli Sezer'e. Oyunu dikine oynayıp şut atabiliyor. Diğer orta saha oyuncuları daha düz oldukları ve birbirlerine benzedikleri için Sezer'e çok ihtiyacı var takımın.

Sow için de söylenecek çok şey yok. Sakat dedikleri adam şovunu sürdürüyor. Sakat sakat şov yapıyor. Ligimizin ve belki de Avrupa'nın en iyi golcülerinden olduğunu her hafta gösteriyor.

Sarı-lacivertliler daha da iyi olacaklar. Ligde zirveyi de ele geçirebilirler. Avrupa'da da iyi gidiyorlar. Stoch ve Hasan Ali de form tutunca bu takım tutulmaz. Galibiyetten ötürü kendilerini kutluyorum.