SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İlk yarıda Umut ve Eboue ile direğe takılan Cimbom, 48'de Umut ile golü buldu ancak 63'te Nobre cevap verdi. 3 maçlık galibiyet serisi sona eren sarı-kırmızılıların tek tesellisi liderlikti.

Türk takımlarının klasiğidir Avrupa dönüşü yorgun olmak ve Galatasaray, 10 haftada 1 galibiyet alan Mersin'in karşısına ne kadar favori çıksa da kafalarda Nobre'den olsa gerek ‘acaba' vardı. İlk kez Galatasaray 45 dakikada rakibine pozisyon vermedi. Nobre'nin adı duyulmadı, Culio oyunda yoktu! Galatasaray iyi miydi? Hayır ama golsüz biten devreyi 2-0 yapabilirdi.

15'te Selçuk'un kafasını takip eden Umut'un sağ çaprazdan sol köşeye şutunun gol olmasını direk engelledi. 38'te Selçuk ile verkaç yapan Eboue, sağdan girdi ve şutunu çekti, direk sahnedeydi! 45'te Burak, pas yerine şutu tercih edince sonuç gelmedi. İKİNCİ yarıya Galatasaray golle başladı. Kornerde Nobre'nin ceza sahası dışına sektirdiği topu Emre gelişine voleyle tamamladı, Sehic'ten dönen topu altıpasta Umut gole çevirmekte zorlanmadı: 0-1.

52'de Burak'ın kafası ve 60'ta Umut'un ayağı ile farkı açma fırsatını tepen Aslan, 63'te Emre'nin zincirleme hatasının bedelini ödedi. Emre önce faule, sonra kornere sebepti. Ben Yahia'nın ortasına ön direkte yükselen Nobre, eşitliği getirdi: 1-1.

Kapanan takıma karşı oyuna alınan Amrabat ve Aydın çok etkisizdi. Yekta iyi oynarken kenara geldi ve orta sahada üstünlük Mersin'e geçti. 87'de Culio'nun şutunu Muslera önledi. Uzatmada Burak, frikiği Selçuk'a bırakmadı ve Aslan'ın galibiyet serisi Mersin'de sonlandı. ‘Nasıl olsa yeneriz' rahatlığı ile oynayan ‘Rüya Takım' için teselli liderliğin korunmasıydı.

Yayınlanma Tarihi:11:32,