SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hayatında ilk kez canlı yayın stüdyo programına katıldığını belirten Portekizli yıldız, kısa süreli Türkiye deneyimlerinden Fenerbahçe’ye transfer olma macerasına kadar bir çok konuda açıklamalarda bulundu.

“Fenerbahçe’nin beni istediğini duyunca Türkiye’yi ve kulübü araştırdım. Daha sonra benim 10 milyon euroluk bonservisimi ödediler. Türkiye’ye gelmeden önce Liverpool’dan takım arkadaşım Dirk Kuyt ile konuştum bolca. Daha sonra Türkiye’deki Portekizli oyuncularla konuştum ve bana İstanbul’un harika bir şehir olduğunu söylediler.”

“İnsanlar futbolu çok seviyorlar. Türkiye ile İngiltere arasındaki en büyük fark taktik düzen diyebilirim. Türkiye’de oyuncuların tamamı yüreğiyle oynuyor. İngiltere’de ise oyuncular taktik düşünce ile sahada var olurlar.”

“Türkiye’de sadece kadın ve çocukların doldurduğu tribünler inanılmaz. İngiltere’de ya da Portekiz’de sadece kadın taraftarların tribünleri doldurması istense koltuklar boş kalırdı.”

“Cüneyt Çakır’ı hiç unutmadım. Chelsea ile Barcelona’ya karşı oynadığımız maçta Cüneyt Çakır bana sarı kart göstermişti. Haklıydı kesinlikle. Fakat bu yüzden finalde oynayamadım. Kartı gösterirken ‘sakın gösterme sakın’ dedim ama o haklı olarak kartını çıkardı. O anı unutamıyorum…”

“Türkiye’deki Portekizli isimlerden Almeida ile birkaç kez görüştük. Evimizi dekore etmekle uğraşıyoruz. Bunlar bittikten sonra tüm takımı evimde ağırlamayı düşünüyorum. Manuel Fernandes Portekiz’in en kaliteli oyuncularından biridir. Bu yıl da Beşiktaş’ta bunu yeniden kanıtlayacaktır.”

“Genellikle orta saha oyuncularına bakıyorum mevkiim itibarı ile. En beğendiğim Türk oyuncular arasında Selçuk İnan ve Arda Turan var. Onlar haricinde de bana göre çok kaliteli Türk oyuncular olduğunu söyleyebilirim.”

“Genç oyunculara İngilizce öğrenmeleri konusunda konuşuyorum. Kendilerini hazırlamalılar herşeye. Recep ve Salih ile konuştum.”

“Türkçe öğrendiğim ilk kelime afiyet olsun.”

Yayınlanma Tarihi:21:52,