SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Danimarka karşısında çarşamba günü tarihinin 500. maçına çıkacak olan A Milli Takımı’mızın futbolcusu Alper Potuk, NTV Spor’un sorularını yanıtladı. Potuk, hedefinin milli takımda kalıcı olmak olduğunu söyledi.

A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı’ya teşekkür ederek sözlerine başlayan milli futbolcu Alper Potuk, Alt kategorilerden A takıma gelmek avantajlı olduğunu kendisinin de bu avantajı kullandığını, bu yüzden de zorluk çekmediğini söyledi. Eskişehirspor’daki performansını da değerlendiren Alper, “Bu sezon 8 maçta 3 gol attım. Orta oyuncusu olarak iyi oynadığımı düşünüyorum. Ama daha çok gol atmak istiyorum” dedi.

Alper Potuk, hedeflerinin sorulması üzerine “Hedefim sürekli oyuncu olmak. Avrupa’ya da gitmek isterim. Menfaatlerime uyarsa gitmeyi düşünüyorum. Avrupa’nin bizden kalite olarak daha önde olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı. Son olarak çarşamba günü oynanacak Danimarka maçına da değinen milli futbol, forma şansı bulmayı umduğunu ve forma giyerse bu şansı iyi değerlendireceğini sözlerine ekledi.