SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almeida, Holosko, Fernandes ve Olcay Beşiktaş'ın ligde kaydettiği 22 golün 15'ine imza atmakla kalmadı, toplamda da 12 asistle rakiplerin korkulu rüyası oldu.

Son 9 yılın en golcü Kartal'ının bu başarısında hücum hattındaki 4 oyuncunun ortak katkısı bulunuyor. Hugo Almeida siyah-beyazlıların en etkili ismi durumunda. Geride kalan 11 haftanın 9'unda forma giyen ve bunların 8'inde sahaya ilk 11'de çıkan Portekizli yıldız 764 dakikaya 5 gol 2 asist sığdırdı. Almeida'nın Türkiye Kupası'nda da bir golü var.

Beşiktaş’ın maestrosu Manuel Fernandes de takımı tam anlamıyla sahiplenmiş durumda. Geçtiğimiz sezonki performansını daha 11. haftada yakalayan Fernandes, 4 kez fileleri havalandırarak Aybaba'nın orta sahadan beklediği katkıyı sağladı. Bununla da yetinmeyen Portekizli, yaptığı 6 asistle de komple bir oyuncu olduğunu herkese gösterdi. 11 haftanın tamamında ilk 11'de başlayan 947 dakika oyunda kalan Manu, vazgeçilmezliğini kupada da gösterdi ve burada da bir gole imza attı.

HOLOSKO YENİDEN DOĞDU

2008'den bu yana siyah-beyazlı formayı giyen Filip Holosko ise lige en iyi başladığı sezonu geçiriyor. G.Saray derbisindeki golleriyle sezonu açan Slovak yıldız, daha sonra düşüş yaşasa da Mersin ve Bursa karşısında geri döndüğünü gösterdi. 10 maçta 747 dakika forma giyerek

4 GOL ÜRETTİ, 2 DE ASİST YAPTI

Sezon başında soru işaretleri ile birlikte gelen Olcay Şahan ise kari-yerinin ikinci üst lig macerasında şimdiye kadar beklentileri karşılamış durumda. Her ne kadar Beşiktaş taraftarı ‘10 numara'sından çok daha fazlasını beklese de Olcay, 11 haftada 10 kez ilk 11'de sahaya çıktı ve 918 dakika süre aldı. Genç oyuncu zaman zaman net fırsatları kaçırsa da 2 gol 2 asist üreterek ilerleyen dönemlerde gelişmeye açık olduğunu gösterdi.

Ersoy ÖZDEM / AMK