SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, 2-1 kazandıkları Orduspor karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Kocaman maçla ilgili değerlendirmesinde, maçın kendileri adına zor başladığını, oynadıkları futbol sayesinde maçı kolay hale getirdiklerini söyleyerek, “Maç öncesinde zor bir karşılaşmanın bizi beklediğini söylemiştik. Takımımızın maç öncesindeki isteği çok iyiydi. İlk dakikalar Orduspor’un baskıyı arzu eden yapısı ligdeki konumunu da yansıttı. Golü erken bulmamızla tamamen kendi ritmimize döndük. Limassol maçından sonra ritmimizi koruduğumuzu düşünyorum. 3 maç arka arkaya benzer performanslar beni mutlu etti açıkçası. Zaman geçtikçe ritmi yakalamaya çalışıyoruz. Bunun da üzerine koymak artık en büyük hedefimiz. Orduspor’u kalemizden uzak tutup gol aradık. Skoru arttırmak istedik ve arttırdık da. Gayri ciddi olmayı kaldırmıyor futbol. Oyuncularla da maçtan sonra konuştuk. Maçla ilgili tek kötü olay buydu sanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Sezer Öztürk’ün attığı gol ve uzun süre sonra sahalara dönmesi ile ilgili ise Kocaman, “Sıkıntılı bir periyotta geldi. İlk 11’de başladığı ilk maçta mağlup olmuştuk. Sakatlığının ardından bu dönüşü hem benim, hem taraftar hem de takım için olumlu bir gelişmeydi. Diliyorum daha da üzerine koyarak devam edecektir.” sözlerini sarfetti.

Hedeflerinin oyun ritmini daha yukarı taşımak olduğunu söyleyen Kocaman sözlerini şu ifadelerle noktaladı: “Oyunumuzun istediğimiz seviyeye geldiğini düşünmüyorum. Skordan aldanmamak gerekir. Ritmimiz değerlendirmek adına daha üst seviyeye çıkabiliriz diye düşünüyorum. Bundan sonra da bunun için çalışacağız.”