SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü ölümünün 74. yılında saygı ve minnetle anıyoruz.

“Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim” sözünün sahibi Ulu Önder Atatürk’ün ölümünün üzerinden tam 74 yıl geçti.. Cumhuriyetimiz’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 74. yıl dönümünde rahmetle, şükranla anıyoruz..

Dolmabahçe Sarayı’nda 10 Kasım 1938 sabahı saat dokuzu beş geçe, Türk İstiklal Mücadelesinin önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal aramızdan ayrıldı.

Bu kara haberle, yalnız Türk milleti değil, bütün dünya yasa büründü. Büyük, küçük bütün devletler onun cenaze töreninde bulunmak üzere temsilciler göndererek, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusuna karşı duydukları derin saygıyı belirten mesajlar gönderdiler.

Bizler, Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere emanet bıraktığı demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi bütün değer ve kurumlarıyla yaşatmak zorundayız. Bizler, Türkiye Cumhuriyeti'ni ve Atatürk ilke ve devrimlerini ilelebet yaşatacağız.

Ulu Önder Atatürk diyor ki: “İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal… İkinci Mustafa Kemal, onu “ben” kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!

“Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kâfidir”

“Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim”

Sporu ve sporcuyu her zaman Atatürk’ün istediği gibi görmek dileğiyle.. Atamızı Saygıyla anıyoruz..

Türkiye Futbol Federasyonu ve spor kulüpleri Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 74. yılında anma mesajı yayımladı.

TFF Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 74. yılında anma mesajı yayımladı. TFF’den yapılan açıklamada, ”Bağımsızlığımızı, Cumhuriyeti ve miras bıraktığı değerleri borçlu olduğumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 74. yıl dönümünde saygı, minnet ve şükranla anıyoruz” denildi.

GALATASARAY Galatasaray Kulübü, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 74. yılında anma mesajı yayımladı. Sarı-kırmızılı kulübün internet sitesinden ”Ata’mızı saygıyla anıyoruz” başlığı altında yayımlanan mesajda, ”Düşünceleri, ilke ve inkılapları ile yolumuzu aydınlatan, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 74. yıl dönümünde sevgi, saygı ve özlemle bir kez daha anıyoruz” ifadelerine yer verildi.

FENERBAHÇE Fenerbahçe Kulübü, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 74. yılında anma mesajı yayımladı. Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, ”Aramızdan ayrılışının 74. yıl dönümünde Ata’mızı rahmet ve özlemle anıyoruz” denildi.

TRABZONSPOR Trabzonspor Kulübü, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 74. yılında anma mesajı yayımladı. Bordo-mavili kulübün internet sitesinden yayımlanan mesajda, ”Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 74. yıl dönümünde saygıyla anıyoruz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun” denildi.

BEŞİKTAŞ Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 74. yılında anma mesajı yayımladı. Siyah-beyazlı kulübün internet sitesinde, başkan Fikret Orman’ın imzasıyla yayımlanan mesajda, şu ifadelere yer verildi: ”Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, ölümünün 74. yılında saygıyla ve minnetle anarken, ilke ve devrimlerine yürekten bağlılığımızı yineliyoruz. Beşiktaş camiası olarak bizler, Atamıza olan kalbimizdeki derin sevgi ve inançla, bizlere işaret ettiği muasır medeniyet yolunda kararlılıkla yürümeye devam ediyoruz. Dünya döndükçe Atamıza olan sevgimiz, saygımız, inancımız ve Beşiktaşlı duruşumuz sürecektir.”

Yayınlanma Tarihi:08:44,