SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

10 yıllık dönemde kendisini çok geliştirdiğini dile getiren Selçuk Şahin, “Buraya geldiğimizde 21-22 yaşında genç bir oyuncuydum. 10 yılda pek çok şey öğrendik burada. Maç oynamak bizlere çok şey katıyor. Bende birçok maçta forma giydim. Süper Lig'de uzun yılardır oynayan biri olarak bu ligin nasıl bir lig olduğunu açıkçası çok iyi biliyorum. Zaman zaman ciddi sakatlıklar geçirsem de futbolumun her zaman üzerine koymaya çalıştım. Genel olarak geldiğim günden bugüne çok şey koyduğuma inanıyorum ben.” dedi.

YAŞAMAYAN İNSAN BENİM HALİMİ ANLAMAZ

Taraftarın protestosu sonrasındaki duygularını ‘anlatılması zor’ olarak nitelendiren milli oyuncu, “Bunu yaşamak lazım. Ben bunu anlatırım ama yaşamayan insan çok fazla anlamaz. Dediğiniz gibi rakip taraftarın tepkisine alışığız ama kendi camianız, kendi taraftarınızdan bu tepkiyi görmek kolay bir şey değil. Her zaman sahada istediğinizi yapamıyorsunuz veya kötü gününüzde olabiliyorsunuz. Asıl o zaman taraftarınızın yanınızda olması gerekir. İyi oynadığımız maçlarda bir sıkıntı yaşamıyorsunuz ama işlerin kötü gittiği dönemde özgüveninizi yakalamanız için taraftarın yanınızda olması lazım. Zaman zaman ben yaşadım bunu. İstemediğim tepkiler oldu. Çok üzüldüm ve hiçbir futbolcunun yaşamak istemeyeceği bir durum. Ama hayat devam ediyor, tekrar çalıştık ve devam ettik yolumuza. Tepki gösterenler daha sonra alkışladılar. 10 yılda bazen oldu bunlar ama keşke hiç tepki almasaydım.” diye konuştu.

GALATASARAY MAÇINA MOTİVE OLMAK KOLAY

Derbi maçlara motive olmanın zor olmadığını dile getiren Selçuk, “Galatasaray maçlarında bir Fenerbahçeli oyuncunun motive olması için ekstra bir şeye gerek yok. Çünkü maçın adı zaten Fenerbahçe-Galatasaray. Kritik maçlarda kritik gollerim oldu. Şampiyonluğun geldiği maçlarda golüm oldu. Benim için en güzel günlerden bir tanesiydi. Galatasaray maçlarına bir Fenerbahçeli oyuncunun motive olması için ekstra bir şeye gerek yok. Çünkü maçın adı zaten Fenerbahçe-Galatasaray. Bana göre Türkiye'de ki en dişli rakibimiz. Bu 105 yıldır böyle. Tabii bu atmosfer beni biraz daha motive ediyor. Ben öyle ateşli ortamlarda oynamayı seven bir oyuncuyum. Belki de hocalarım bu karşılaşmalarda bu yüzden şans veriyor bana. O atmosferi çok seviyorum ve bu yüzden performansım biraz daha yükseliyor olabilir.” şeklinde konuştu.

YEDEK KALMAK SORUN DEĞİL

Yedek kalmayı sorun etmediğini dile getiren Selçuk Şahin, “25 tane çok büyük futbolcunun olduğu bir şube futbol. Herkes oynamak istiyor ama 11 kişi sahaya çıkıyor. Sonuçta hocamızın da çok fazla yapabileceği bir şey yok 25 kişiyi de oynatamaz. Herkes iyi olduğunda bazıları da beklemek zorunda. Yedek kaldığım dönemde çalışmayı ve mücadeleyi hiç bırakmadım. Çok uzun bir maraton olduğundan dolayı mutlaka şans gelecektir. Benim için yedek kalmak problem değil çünkü burası Fenerbahçe. Yedek bekleyerek bu kulübe hizmet vermeye hazır olmak bile bana onur ve gurur veriyor. Ayrılan arkadaşlarımız da oldu ama açıkçası ben ayrılanlardan mutlu olanını hiç görmedim. Ama ben her zaman kalıp mücadele etmeyi savaşmayı seçtim. Hocalarımın hepsi sağ olsunlar zaman zaman görev verdiler ve özellikle sözleşmemin bittiği dönemlerde kalmam için rapor verdiler. Kulübüm istedikten sonra maddi olarak herhangi bir sorun çıkaran biri de olmadım. Oyuncu yeteneğinin dışında diğer şeylerde önemlidir. İş disiplini, çalışma arzusu, takım içindeki uyumumuz gibi mesela. Çok iyi oyuncu olabilirsin ama takım dengesini bozacak disiplinsizlikler yaptığın zaman o takımda işin yoktur. Bazen de yeteneğin sınırlıdır ancak takıma katkın çok fazladır. Ben profesyonel yönü güçlü bir oyuncu olduğumu düşünüyorum. Herhalde hocalarım bunu görüyor ki 10 yıldır buradayım.” dedi.

Mevkisinde en beğendiği oyuncuları sıralayan Selçuk, “Ben fizik gereği Türkiye'de olmayan tipte yani uzun boylu, defansif yönü kuvvetli, güçlü ön liberoları beğeniyorum. P.Viera, Tugay Kerimoğlu sayabileceğim ilk isimler olur.” diye konuştu.

DAHA İYİ BAŞLAYABİLİRDİK

Sezona istenen başlangıcı yapamadıklarını itiraf eden tecrübeli oyuncu, “Daha fazla puanlar toplayabilirdik. Zaman zaman istediğimiz oyunu oynayamadığımız sıkıntılı maçlar oldu. Ancak son birkaç haftadır çıkışa geçtik ve takımdaki istek biraz daha fazlalaştı. Daha iyi olacak ve bunu yapabilecek kapasitemiz var. Yeni gelen arkadaşlarımızın da uyum sorunu bitmiş gibi görünüyor ve herkes takıma alıştı. Bundan sonra çıkışımızı sürdüreceğimize tüm takım olarak yürekten inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

FİNALE YÜRÜRÜZ

Avrupa Ligi’nde final oynayabilecek potansiyele sahip olduklarını dile getiren başarılı oyuncu, “Grup olarak söylemiyorum da genel olarak Avrupa'da güçlü takımlar var ama finalleri zorlayacak kapasiteye sahip olduğumuzu düşünüyorum. Bunu Kadıköy'de ki Marsilya maçında 60-70 dakika gösterdik. Gruptan çıktığımızda daha zorlu rakipler gelecek bunun  bilincindeyiz ancak finalleri zorlayacağımıza inancım tam” dedi.

ALİ SAMİ YEN EN SON BENİM ATTIĞIM GOLLE YIKILDI

Galatasaray deplasmanında attığı golü unutamadığını belirten Selçuk Şahin, “Şampiyon olduğumuz sezon gol attığım son Sivasspor maçı var unutamadığım. (Eski) Ali Sami Yen Stadı'nda son maçta Galatasaray'ı benim golümle 1-0 yenmiştik o maçı söyleyebilirim. Ali Sami Yen son olarak benim attığım golle yıkıldı. Bu da benim açımdan güzel bir anı oldu.” diye konuştu

Yayınlanma Tarihi:12:17,