SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

3 yıldız ismin beraber forma giydiği 3 maçta 9 gol atıp sadece 2 gol yiyen Kanarya, Beşiktaş'ı 3-0, M'Gladbach'ı  4-2, Limassol'u ise 2-0 devirmeyi başardı.

Aykut Kocaman'ın belki de teknik direktörlük kariyerinde en önem verdiği mevkii ön liberodur. Yaptığı transferler, bu bölgede oynattığı oyuncu sayısı gibi verilere bakınca bu çok net olarak ortaya çıkıyor. Ve öyle bir 3'lü ön liberoya sahip oldu ki 47 yaşındaki teknik adam, şu an keyfine diyecek yok.

Sakatlıklar olmadığı zaman 4-3-3'le sahaya çıkan Kocaman'ın en iyi 3 ön liberosu olan Meireles-Mehmet Topal-Cristian beraber forma giydiğinde F.Bahçe adeta uçuyor. Bu 3 ismin yan yana forma giydiği 1'i lig 2'i Avrupa Ligi maçı olmak üzere 3 maçta 9 gol atarken, kalesinde sadece 2 gol gördü F.Bahçe.

Bu maçlarda Beşiktaş'ı 3-0, Borusia M'Gladbach'ı 4-2 ve AEL Limassol'u da 2-0 mağlup eden Kanarya, rakiplerinden de üstün bir futbol sergiledi. Meireles geç transfer edildiği, Cristian ise performansındaki düşüş nedeniyle ligin ilk haftalarında forma giyemedi. Daha sonra ise sakatlıklar nedeniyle bu 3'lü bir maçta birlikte görev alamadı. Ama 3 isim bir araya AEL Limassol maçında tekrar bir araya geldi ve yine gol yenmedi!

İrfan YİRMİBEŞ / AMK

Yayınlanma Tarihi:15:00,